CS:GO saniyelik takılma sorunu

Tabi ihtimaller üzerinden konuşuyoruz ama, en tutarlı çözüm SSD olarak gözüküyor genede.Şuan kullandığım HDD'yi oyunu denediğim arkadaştan almıştım farklı oyunlarda oda takılmalar yaşıyordu parçayı değişince problemi halletmiş.

-Aldığın SSD'nin özelliklerini atabilir misin?
Recep Bey zaten gerekli bilgilendirmeyi yapmış. Ben yinede yazayım Samsung 120GB 840 EVO.

Öncelikle herkese merhaba.
Bu sorunu oyunu aldığımdan beri yaşıyorum oyunu alalı 3-4 gün oldu. Belirli bir zaman olmaksınız oyun 2-3 saniye donuyor ve sonrasında devam ediyor. Çözümü için bir çok forumu araştırdım, yazan şeyleri harfiyen yapmama rağmen bir sonuç alamadım. Çoğu kişi driver güncelle diyor ama driver konusunda bir sıkıntı yok herşey güncel.
Kardeşim sorunu çözebildin mi acaba?

Benim hem mekanik diskim hem de SSD'm var ve csgo mekanik diskime kurulu. Bir donma vs gibi bir sorunla karşılaşmıyorum. Büyük ihtimalle senin sorunun ya rekabetçi veya diğer internet bağlantısıyla girdiğin oyun modlarında pingin yüksek yada arka planda sistemini yoran bir Program çalışmakta.

Benim hem mekanik diskim hem de SSD'm var ve csgo mekanik diskime kurulu. Bir donma vs gibi bir sorunla karşılaşmıyorum. Büyük ihtimalle senin sorunun ya rekabetçi veya diğer internet bağlantısıyla girdiğin oyun modlarında pingin yüksek yada arka planda sistemini yoran bir Program çalışmakta.

Sorun benim pc min kasmasıyla alakalı değil. İyice okursan oyunda belli zamanlarda (ard arda değil) 1 saniyelik tık diye kitlenme oluyor sanki hayat duruyor herşeyde hiç bir şekilde müdahale edemiyorsun ve kendiliğinden açılıyor.

Bahsettiklerinle alakalı değil her türlüsünü denedim, internetle hiç alakalı değil. 16 mbit 7 ping netim var. Tek kullanıcıyım. Arkaplanda çalışan ekstra hiç uygulama yok. İşlemciyi yoran falan hepsine tek tek bakıldı.

Öyleyse mekanik diskinin okuma hızından kaynaklanıyor olabilir. Benim de gta 5 mekanik diskime yüklüyken arada yollar kayboluyor ve bir anlığına oyun duruyordu ama mouse u çevirince etrafa bakabiliyordum zaman durmuş gibi oluyordu. SSD ye kurınca düzeldi bence sorun mekanik diskin.

Öyleyse mekanik diskinin okuma hızından kaynaklanıyor olabilir. Benim de gta 5 mekanik diskime yüklüyken arada yollar kayboluyor ve bir anlığına oyun duruyordu ama mouse u çevirince etrafa bakabiliyordum zaman durmuş gibi oluyordu. SSD ye kurınca düzeldi bence sorun mekanik diskin.
Dostum daha önce ki hdd'mde de böyle bir sorun yaşıyordum. Ayrıca şu an kullandığım hdd için bütün testleri yaptım. Bad sector de yok ve okuma hızını diğer bu hdd yi kullananlarla kıyasladım hemen hemen aynı. HDD ile alakalı ne gerekiyorsa yaptım. Sanırım 3. bi hdd denemeye gerek yok ? Başka ekran kartı da denedim. Sorun oda değil. ram diyecek olanlara onu da söyleyeyim farklı ramlerle denedim o da değil. Denemediğim şey nerdeyse kalmadı. Bu sorun başına gelmiş ve çözmüş kimseyi bulamıyorum aylardır !

120 GB herhangi bir SSD, dünyanın en iyi sabit diskinden bile iyidir.

Ama bence senin sorunun 9600 GT. O kart bayağa eski.
Recep abi ben ssd kullanmama rağmen aynı sorunu yaşıyorum neden olabilir? Çözümü nedir? Sistemim AMD A6-6310 APU (1.8 Ghz) işlemci , 6 gb ram (Mhz'nin kaç olduğunu bilmiyorum) , AMD Radeon R4 Graphics 6gb ekran kartı

bende de aynı sorun var oyuna girdiğimde oyun takılıyor ve sanki internet gitmiş gibi kalıyor sonrada maçtan atıyor çözümünü bilen varsa yazabilirmi lütfen ? bu sorundan artık kurtulmak istiyorum :<

Geri
Yukarı