Rehber CS:GO server nasıl açılır?

289120

Hectopat
Makaleler
2
1-İlk önce bu linkten steam cmd indirmemiz gerekir,daha sonra içindeki Steam CMD'yi ZIP'ten çıkarıp masaüstüne atın.
2-Serveri hangi diske kurmak istiyorsanız oraya gidip 2 tane klasör açın.örnek: 1.klasör cs_server 2.klasör steamcmd.
3-
Daha sonra masaüstüne attığımız Steam CMD'yi açtığımız steamcmd klasörüne atıyoruz ve orada açıyoruz Steam CMD'yi ilk açıldığında Update yapacaktır bitmesini bekliyoruz.
4-Update bittikten sonra login anonymous yazıp anonim olarak giriş yapıyoruz.
5-Anonim olarak giriş yaptıktan sonra serverin kurulacağı yeri seçiyoruz(üstte örnek verdim) C diskine cs_server diye klasör oluşturan biri şu komutu girmelidir:force_install_dir C:/cs_server/
6-
Şimdi ise sunucunun dosyalarını kuracağız bunun için Steam CMD'ye app_update 740 validate kodunu giriyoruz dosyalar inmeye başladı 10-16 GB dosya inecektir,serveri kurduğunuz diskte 16 GB üstü boş yer olmasına dikkat edin.
7-
Şimdi sunucun olduğu klasöre start.bat adında bir BAT dosyası açıyoruz bunun içine başlatma kodu gireceğiz.
8-Sunucunun public olabilmesi için bize bir tane kod lazım,Şu siteye giriyoruz.Daha sonra aşağı kısma inip 730 sayısını giriyoruz 1.satıra daha sonra oluştura basıyoruz bize bir tane kod verecek uzun bir şey.
9-[CODE title="Başlatma Kodu" highlight="1-2"]srcds -game csgo -console -usercon +game_type 0 +game_mode 1 +mapgroup mg_active -tickrate 128 +map de_dust2 +sv_setsteamaccount GSLT -net_port_try 1
GSLT yazan kısmı silip oluşturduğumuz kodu giriyoruz.[/CODE]

10-Sonra serveri kurduğumuz klasöre girip CS:GO klasörüne giriyoruz orada cfg adında bir klasör olacak onun içinde server. Cfg adında bir dosya olacak serverin çalışması için oraya ayar yapmamız gerekli aşağıda örnek cfg kodu vereceğim, eğer server. Cfg yoksa siz oluşturun.
[CODE title="Örnek Cfg" highlight="1-2"]// read in any bans. this needs to be done at the start to give the server.
// time to process them before we ask them to be written back out.
exec banned_user.cfg
exec banned_ip.cfg
hostname "Sunucu İsminiz"
rcon_password ""
sv_password ""
sv_downloadurl ""
sv_allowdownload 1
sv_allowupload 1
//The amount of time players are frozen to buy items.
mp_freezetime 5
//The amount of time players can join teams after a round has started.
mp_join_grace_time 15.
// Defines whether a map should be restarted after a game has ended.
mp_match_end_restart 0
sv_cheats 0
sv_lan 0
sv_minrate 128000.
sv_maxrate 0
sv_mincmdrate 128.
// bot-related commands.
bot_difficulty 2
bot_chatter "off"
bot_join_after_player 1
bot_quota 0
bot_quota_mode "fill"
// write out any bans.
writeid.
writeip.
sv_region 0
log 1[/CODE]
11-Serverimiz şu an her şeyi ile hazır geriye kalan tek şey plugin kurulumu.
12-Plugin kurulumu için Source mod ve meta mod lazım vereceğim linklerden ikisini de indirin.
Linkler:Metamod:Source - Snapshots SourceMod: Half-Life 2 Scripting
İndirirken kocaman Windows yazısı olacak işletim sistemi Windows olanlar onu olmayanlar diğerlerinden indirebilir.
13-Şimdi bunları indirdik bunları kurması kaldı, ilk önce Source mod içindeki addons ve cfg dosyalarını CS:GO klasörünün içine atıyoruz daha sonra meta mod içindeki addons klasörünü'de CS:GO klasörüne atıyoruz bunlar birleşecek.
14-Ve Source mod kurulumuda bitti artık plugin kurabiliriz kurmak istediğiniz plugini yazın buraya ben yardımcı olurum.
15-Sunucuya arkadaşlarımızın bağlanması için port açmamız gerek CS:GO için port 27015 tcp/udp'dir
Ben port açmadan açıkçası pek anlamam bilgisi olan arkadaşlar el atarsa iyi olur ben anlatımlı link bırakıyorum oradanda bakabilirsiniz.
16-Eğer buraya kadar okuduysan teşekkürler, başka rehberlerde görüşmek üzere.

Son düzenleme:
Proyundan açarsan aylık 40 TL'ye yazılımcı veya bu işlerin dayanağıysan kendin yaparsın. Bir de 750 TL civarı verip server dosyası satın alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-ilk önce bu linkten steam cmd indirmemiz gerekir,daha sonra içindeki Steam CMD'yi ZIP'ten çıkarıp masaüstüne atın.
2-serveri hangi diske kurmak istiyorsanız oraya gidip 2 tane klasör açın.örnek: 1.klasör cs_server 2.klasör SteamCMD.
3-
daha sonra masaüstüne attığımız Steam CMD'yi açtığımız SteamCMD klasörüne atıyoruz ve orada açıyoruz Steam CMD'yi ilk açıldığında Update yapacaktır bitmesini bekliyoruz.
4-Update bittikten sonra login anonymous yazıp anonim olarak giriş yapıyoruz.
5-anonim olarak giriş yaptıktan sonra serverin kurulacağı yeri seçiyoruz(üstte örnek verdim) C diskine cs_server diye klasör oluşturan biri şu komutu girmelidir:force_install_dir C:/cs_server/
6-
şimdi ise sunucunun dosyalarını kuracağız bunun için Steam CMD'ye app_update 740 validate kodunu giriyoruz dosyalar inmeye başladı 10-16 GB dosya inecektir,serveri kurduğunuz diskte 16 GB üstü boş yer olmasına dikkat edin.
7-
şimdi sunucun olduğu klasöre start.bat adında bir BAT dosyası açıyoruz bunun içine başlatma kodu gireceğiz.
8-sunucunun public olabilmesi için bize bir tane kod lazım,Şu siteye giriyoruz.daha sonra aşağı kısma inip 730 sayısını giriyoruz 1.satıra daha sonra oluştura basıyoruz bize bir tane kod verecek uzun bir şey.
9-[CODE title="Başlatma Kodu" highlight="1-2"]srcds -game csgo -console -usercon +game_type 0 +game_mode 1 +mapgroup mg_active -tickrate 128 +map de_dust2 +sv_setsteamaccount GSLT -net_port_try 1
GSLT yazan kısmı silip oluşturduğumuz kodu giriyoruz.[/CODE]

10-sonra serveri kurduğumuz klasöre girip CS:GO klasörüne giriyoruz orada CFG adında bir klasör olacak onun içinde server. CFG adında bir dosya olacak serverin çalışması için oraya ayar yapmamız gerekli aşağıda örnek CFG kodu vereceğim, eğer server. CFG yoksa siz oluşturun.
[CODE title="Örnek Cfg" highlight="1-2"]// read in any bans. this needs to be done at the start to give the server.
// time to process them before we ask them to be written back out.
exec banned_user.cfg
exec banned_ip.cfg
hostname "Sunucu İsminiz"
rcon_password ""
sv_password ""
sv_downloadurl ""
sv_allowdownload 1
sv_allowupload 1
//The amount of time players are frozen to buy items.
mp_freezetime 5
//The amount of time players can join teams after a round has started.
mp_join_grace_time 15.
// Defines whether a map should be restarted after a game has ended.
mp_match_end_restart 0
sv_cheats 0
sv_lan 0
sv_minrate 128000.
sv_maxrate 0
sv_mincmdrate 128.
// bot-related commands.
bot_difficulty 2
bot_chatter "off"
bot_join_after_player 1
bot_quota 0
bot_quota_mode "fill"
// write out any bans.
writeid.
writeip.
sv_region 0
log 1[/CODE]
11-serverimiz şu an her şeyi ile hazır geriye kalan tek şey plugin kurulumu.
12-plugin kurulumu için Source mod ve meta mod lazım vereceğim linklerden ikisini de indirin.
Linkler:Metamod:Source - Snapshots SourceMod: Half-Life 2 Scripting
İndirirken kocaman Windows yazısı olacak işletim sistemi Windows olanlar onu olmayanlar diğerlerinden indirebilir.
13-şimdi bunları indirdik bunları kurması kaldı, ilk önce Source mod içindeki addons ve CFG dosyalarını CS:GO klasörünün içine atıyoruz daha sonra meta mod içindeki addons klasörünü'de CS:GO klasörüne atıyoruz bunlar birleşecek.
14-ve Source mod kurulumuda bitti artık plugin kurabiliriz kurmak istediğiniz plugini yazın buraya ben yardımcı olurum.
15-sunucuya arkadaşlarımızın bağlanması için port açmamız gerek CS:GO için port 27015 tcp/udp'dir
Ben port açmadan açıkçası pek anlamam bilgisi olan arkadaşlar el atarsa iyi olur ben anlatımlı link bırakıyorum oradanda bakabilirsiniz.
16-eğer buraya kadar okuduysan teşekkürler, başka rehberlerde görüşmek üzere.

Discord'un varsa verebilir misin? Birkaç plugin soracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı