CS:GO skin Az Aşınmış vs Fabrikadan Yeni Çıkmış

Gimli7

Attopat
Skin alırken aşınma derecelerini nasıl tercih ediyorsunuz? Mesela sizce Az aşınmış ile Fabrikadan yeni çıkmış arasında hatırı sayılır fark var mı? Yoksa bu skine göre değişir mi? Mesela aşağıdaki skin ile ilgileniyorum bu skini çok beğendim ama Az aşınmışı ile Fabrikadan yeni çıkmışı arasında bayağı fark var? Fabrikadan yeni çıkmış olanı bu farkı ödemeye değer mi sizce?

USP-S | Proje - Az Aşınmış = 351 TL
USP-S | Proje - Fabrikadan Yeni Çıkmış = 1.155 TL

Düz mavi renk tonunda USP-S skini. Hiçbir şekilde o farka değmez. Arada pek de fark yok zaten.

Factory new:

factory new.jpg

Minimal wear:

minimal wear.jpg

Çok kötü float değerinde minimal wear alsan bile yine fark etmiyor:

minimal wear 0.14.jpg

Skine göre aradaki belirgin fark değişir. Bazı skinlerde kalitenin düşük olduğu rahat hissedilirken bazılarında ufak bir fark oluyor. Her zaman float'ı düşük olan skinler daha değerlidir. USP-S | Proje skininin sayfasına girdiğinizde fiyatlara bakarsanız herkes farklı fiyata koyuyor. Çünkü hepsi Az Aşınmış veya Fabrikadan Yeni Çıkmış olarak nitelendirilse bile float değerleri aynı değil.

Az aşınmış float değeri 0.07-0.15 arasında iken Fabrikadan Yeni Çıkmış float değeri 0.00-0.07 arasındadır. Yani azaldıkça değeri artar. Hatta floatı 0.00000000089966 olan bir silahın skini çok değersiz olmasına rağmen floatından dolayı $30,000 dolardan fazla fiyata satılıyor.

Eğer alım satım için değil de sadece kullanmak için alıyorsanız bence Az Aşınmış almak daha mantıklı.

Fiyat farkına kesinlikle değmez, ben tüm skinler de görevde kullanılmış tercih ediyorum,

Skin alırken aşınma derecelerini nasıl tercih ediyorsunuz? Mesela sizce Az aşınmış ile Fabrikadan yeni çıkmış arasında hatırı sayılır fark var mı? Yoksa bu skine göre değişir mi? Mesela aşağıdaki skin ile ilgileniyorum bu skini çok beğendim ama Az aşınmışı ile Fabrikadan yeni çıkmışı arasında bayağı fark var? Fabrikadan yeni çıkmış olanı bu farkı ödemeye değer mi sizce?

USP-S | Proje - Az Aşınmış = 351 TL
USP-S | Proje - Fabrikadan Yeni Çıkmış = 1.155 TL
0.15 float civarında görevde kullanılmış bulmaya çalış bence.

Skinleri genellikle görevde kullanılmış ve az aşınmış tercih ediyorum. Fabrikadan yeni çıkmış olunca ciddi fark olmuyor. Görevde kullanılmış ve az aşınmışın arasında hangisinin fiyatı daha uygunsa onu seçmeni tavsiye ederim. Gözle görülemeyecek fark için 800 TL para vermeye gerek yok. 800 TL'yi farklı kostümlerle değerlendirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı