CS:GO Source 2 çıkınca VAC ban yiyenlerin banı kalkar mı?

Dostum Source 2 dediğin şey bir oyun motoru. VAC dediğin şey ise Steam adlı platformun hile açanlara karşı verdiği sağlam bir yasaklama.

Oyun motoru ile herhangi bir platformun herhangi bir hesabındaki herhangi bir yasaklamanın uzaktan yakından bir alakası yok. Oyun motoru bir oyunu çalıştıran şeydir. Yasaklama ise senin yaptığın şeyler sonucu yöneticilerin sana verdiği bir kısıtlama.

VAC yemek istemiyor isen csghost gibi bir injector kullanabilirsin. Verilen VAC kalkmaz ancak kaldırılma ihtimali var her ne kadar çok çok düşük olsa da.

O nedir?

VAC yasaklamasını bypass (yok saymak, iptal etmek) etmeye yarayan bir dll inject programı. CSGO'ya hile yazılımlarını enjekte edip oyun içinde kullanmaya yarayan bir program. Airflow.su, Neverlose.cc, Aimware.net, Gamesense.pub (eski adı ile skeet.cc) gibi hileler DLL'dir ve kendilerini programın içine yani CSGO'nun içine enjekte ederler. Bu sayede oyunun içinde hilelere sahip olabilirsin. Aimbot, wallhack, bhop gibi.

bazı oyunlarda,toplu ban kaldırma gibi bir olay oluyor cs:goda da buna benzer bir şey olabilir cok düsük ihtimalle.
Steam bu konuda çok ciddi. Öyle bir şey olacağını sanmıyorum. VAC'ı bypass etmediğin sürece banları kaldırmaları çok zor. Yanlışlıkla atılan banları 1 2 gün içinde kaldırıyorlar ancak kasti bir şekilde yaptığın bir olaydan yediğin yasaklamayı kaldıracaklarını hiç sanmıyorum.

16B37F1D-1EC4-4FB3-BAFD-20F21DF53183.jpeg

Hayır kalkmaz.

Dostum source 2 dediğin şey bir oyun motoru. VAC dediğin şey ise steam adlı platformun hile açanlara karşı verdiği sağlam bir yasaklama.

Oyun motoru ile herhangi bir platformun herhangi bir hesabındaki herhangi bir yasaklamanın uzaktan yakından bir alakası yok. Oyun motoru bir oyunu çalıştıran şeydir. Yasaklama ise senin yaptığın şeyler sonucu yöneticilerin sana verdiği bir kısıtlama.

VAC yemek istemiyor isen csghost gibi bir injector kullanabilirsin. Verilen VAC kalkmaz ancak kaldırılma ihtimali var her ne kadar çok çok düşük olsa da.
VAC oyun motoru bazlı ban atıyor aslında. Steam'de bununla ilgili makalede var. Source 2, Source oyun motorunun devamı gibi olduğu için + CS2 ayrı bir oyun olarak çıkmayacağı için Source oyun motoruna sahip oyunlarda yenmiş VAC banların CS2'de geçerli olmaması pek olası görünmüyor.

Geri
Yukarı