CS:GO Superonline yüksek ping

Daha fazla  
Arkadaşlar Superonline kullanıyoruz ve kalabalığız. (toplam 8 kişi)
Speedtest yoluyla internetin hızını test ettim. Bazen download hızı 8'e, upload hızıysa 1'e kadar düşüyor. CS:GO'da çok ping sorunu yaşamaya başladım. TurkNet'in 8Mbps upload ve 69 Mbps download'ına geçersem sorun çözülür mü? Yeni internet aldığımda interneti toplam 5 kişi kullanacak.

resim_2022-09-28_025124602.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum internet altyapın ne? ADSL ise durum vahim tabi. ADSL çok sorunlu bir altyapı. VDSL ise Turknet'in bahsettiğin paketine geçince ister istemez bir iyileşme olacaktır. Şöyle söyleyeyim cihaz yoğunluğuna bağlı olarak senin ping değerlerin etkilenir. Yani 5 cihazla aynı anda 1080P/2K bir video izlerken diğer tarafta oyun oynamaya kalktığında ping değerlerinde oynamalar olur. Tabii bütün bu bahsettiklerimden önce hat değerlerinin nasıl olduğu önemli. Santrale uzaklığın fazlaysa hat değerlerin olması gerekenden zayıf olabilir. Bu da yine ping olmasına/dalgalanmalara sebep olabilir.

Dostum internet altyapın ne? ADSL ise durum vahim tabi. ADSL çok sorunlu bir altyapı. VDSL ise Turknet'in bahsettiğin paketine geçince ister istemez bir iyileşme olacaktır. Şöyle söyleyeyim cihaz yoğunluğuna bağlı olarak senin ping değerlerin etkilenir. Yani 5 cihazla aynı anda 1080P/2K bir video izlerken diğer tarafta oyun oynamaya kalktığında ping değerlerinde oynamalar olur. Tabii bütün bu bahsettiklerimden önce hat değerlerinin nasıl olduğu önemli. Santrale uzaklığın fazlaysa hat değerlerin olması gerekenden zayıf olabilir. Bu da yine ping olmasına/dalgalanmalara sebep olabilir.
Çok özür dilerim o konuda oldukça cahilim. Altyapımı nasıl öğrenirim? Türknette adresi girdiğimde 69mbps download ve 8 mbps upload çıkıyor.

Hocam oyuna girdiğinizde kimsenin internete bağlı olmadığından emin olup bir kerede öyle dener misiniz? Eğer sorun varsa TurkNet'e geçin derim ama yoksa siz oynarken arkadaşlarınızın internetten çıkması lazım artık. Ne kadar çok bağlantı o kadar ping.

Kablo ile mi bağlısın Wifi mi?
WiFi ile bağlıyım.
Hocam oyuna girdiğinizde kimsenin internete bağlı olmadığından emin olup bir kerede öyle dener misiniz? Eğer sorun varsa TurkNet'e geçin derim ama yoksa siz oynarken arkadaşlarınızın internetten çıkması lazım artık. Ne kadar çok bağlantı o kadar ping.
Bi ara İnternetin şifresini değiştirip tek de denedim. Ama pingim 10.000lere bile çıktı.

Buradan adresini girerek öğrenebilirsiniz:

Fiber, VDSL ve ADSL olarak gösterir.

Buradan da sorgulayabilirsiniz:

Hemen bakıyorum .

Buradan adresini girerek öğrenebilirsiniz:

Fiber, VDSL ve ADSL olarak gösterir.

Buradan da sorgulayabilirsiniz:

Şöyle çıkıyor.
Screenshot_20220928_124249_com.android.chrome.jpg

Tek ben bağlandığımda ping değerim şöyle olmuştu.
IMG-20220914-WA0002.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı