CS:GO topluluk sunucusunda Overwatch ban yemek

W.Heisenberg

Hectopat
Arkadaşlar, bir kuzenim var yaklaşık 14-15 yaşında. Yaklaşık 15 gün önce beraber oyun oynayalım dedi, biz normalde PS 4 üzerinden "split screen" oyun oynuyoruz fakat fare ve klavye ile daha eğlenceli olacağını düşünerekten bilgisayardan oynamaya karar verdim. İlk oyun bulamadım, sonra Online oyundan zarar gelmeyeceğini düşündüm; CS:GO oynayalım dedim, çocuğun hesabı vardı kendi hesabıyla girdi, bende hesap açtım en başta basit eğlence falan hesap 2 seviye oldu, en başta bir şey fark ettim 2 rekabetçi maç girdik girdiğimiz 2 maçta da aşırı iyi oyuncular veya hile olduğuna emin olduğum oyuncular vardı(tecrübem var, zamanın bunny place'sindenim :D).

Neyse biraz araştırmadan sonra bunun geçebileceği çok şey vardı, ilki övgü botu bas. Ben övgü botu basacaktım ama basmadım, sonra bunun daha legal bir yolu olduğunu gördüm, CS:GO Prime. Neyse kendime de aldım bu çocuğa da aldım. Sonra bayağı oynadık hatta bir gün sabahladık ama kendi evime gittim aradan 2-3 gün geçti bu beni aradı dedi ki "abi ben ban yedim". İlk güldüm ciddi misin falan sonra ciddi olduğunu belirtti, yine 1 gün sonra yanına gittim sözde Overwatch ban yemiş gördüm nasıl yediğini sordum ilk söylemedi. Sonra biraz sıkıştırınca söyledi(normalde hile falan açmaz) işte dedi ki; abi bir sunucunun sahibi arkadaşımın annesine küfür etmiş, bende çocuğa yardım etmek için Mevlana açtım dedi.

Ben ilk güldüm Mevlana ne dedim, sonra hile falan dedi. Kuzenim ban yemenin nasıl olduğunu, ne yapılırsa ban yenileceği, hepsini biliyordu tek sıkıntı normalde ban yememem lazımdı dedi, nasıl diye sordum bu sefer dedi ki; aslında topluluk sunucusunda ban yememem lazımdı bu topluluk sunucusu VAC ban korumalı. Arkadaşlar konuda bana hile konusunda yardım edin falan demiyorum, sadece topluluk sunucusunda Overwatch ban yemek mümkün mü diye soruyorum. Steam'de ticket açıp, boş boş beklememek adına söylüyorum.

Uzun yıllardır CS:GO oyuncusuyum. Çok sayıda Overwatch'da izledim hiçbir zaman topluluktan ban yiyen birini duymadım. Üstelik izlemedim de. Kuzeniniz belki de rekabetçi modda hileyi açıp yakalanmıştır.
Cevabınız için teşekkür ederim. İlk anda haklı bulmuştum çünkü topluluk sunucusunda başka bir Map'a geçerken ilk olarak oynanan eller biter ve kazanan takımın en çok edo'lu veya en çok kill sayısına sahip oyuncuya kasa verir. Sonuç olarak bir kasa veriyor bunun mali bir değeri var. Çok sağ olun oynadığı maçları izleyebileceğim bir yer buldum şimdi indiriyorum birazdan izleyeceğim.

Ne demek rica ederim. Normalde Overwatch'da yoldaş maçları bile gelmesi lazımken çok nadiren karşımıza çıkıyor. Genel olarak ki bunu orana vurursak %90 diyebilirim rekabetçi modlarında izlemekteyiz. İyi seyirler.

VAC oturumunuzu doğrulanmadığında çoğu sunucuya erişim sağlayamıyorsunuz, bu da gösterir ki sunucularda VAC koruması var. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam tarayıcıda sunucu isimlerinin solunda koruma işareti oluyordu.

Geri
Yukarı