CS:GO üzerinden yatırım yapılır mı?

Massaka-Diablo

Picopat
Arkadaşlar ben CS:GO'da çok beğendiğim bir skin var. Skin fiyatı 49 TL. Alıp kullanıp 1-2 sene sonra satmayı düşünüyorum ama zarar ederim diye de biraz çekiniyorum. Size sorum CS:GO'da skinler, stickerler, kasalar veya müzik kitleri üzerinden yatırım yapılır mı? Yatırım yapılıyorsa hangisini tercih etmeliyim? Önerdiğiniz hangisi? Son olarak da yeni bir kasa çıkınca hemen alıp 1-2 ay bekletmek para kazandırır mı? Cevaplarınız için teşekkürler.

Sadece yeni kutu düşerse, onu açmak ilk saatlerinde çok deli para katlatır.

Diğer türlü olmaz. En fazla verdiğinin 10-20 altına tekrar satarsin. O kadar da oynadın, 2 sene sonra bir zahmet değeri biraz daha düşsün.

Hocam arz-talep ilişkisi ile birlikte CS:GO marketinde ürünler, fiyatları oturduktan sonra genellikle zaman içerisinde nadirleşir ve fiyatları artar. Youteba'da yatırım yapılacak itemlerle ilgili bir sürü içerik var. Hem kurdan, hem oyun pazarında nadirleşmesinden dolayı itemlar doğru fiyatta alındığında artmaya devam ediyor. Ben her zaman katlayarak artırdım envanterimi. Yalnızca silahlar metadan düştüğünde(örneğin SSG nerf yediğinde olduğu gibi) veya yeni bir operasyon/oyun/dergi geldiğinde büyük düşüşler yaşanıyor.

En son operasyon kasasını 4 liradan topladım. 23 lirayı gördü öyle söyleyeyim. :)
Operasyon bittiğinde 60 lira olan erişim biletleri 200 lirayı geçti. Her seferinde aynı şey oluyor. Kenara atıp görmezden gelebilecekseniz iyi bi yatırım. Tabi 5-10 tane almaktan bahsetmiyorum.

Sadece yeni kutu düşerse, onu açmak ilk saatlerinde çok deli para katlatır.

Diğer türlü olmaz. En fazla verdiğinin 10-20 altına tekrar satarsin. O kadar da oynadın, 2 sene sonra bir zahmet değeri biraz daha düşsün.

Hocam yeni item geldiğini nasıl anlıyorsun? Oyuna büyük bir güncelleme geldiğinde pazara bakmam mı gerek?

Hocam en son operasyondan 320 liralık item düşmüştü. Arkadaşım dedi ki git by order fiyatına (o an için 260 TL idi) sat sonra Full kapsül aç. Ee? E si cs.money sitesinde hepsine çok para veriyor orada kesin kâr yaparsın. Dedim tamam gittim 120 kapsül çoğundan mavi geldi bir tane altın düşürebildim 4 parlak(foil diye geçiyor) 5-10 tane de mor sticker düştü. Bir baktım cs.money fiyatlar dengesiz diye almıyor ama site 570 liram var gösteriyor diye seviniyorum ben de. Diyeceğim o ki iyice araştırmadan yatırım yapmaya kalkmayın. Steam değeri şu an 140 TL civarı envanterin. Belki operasyon sonu artarsa 200 görürsek ne mutlu. Yahu %1'lik şansı olan altın eşya 50 lira olur mu? Gerçekten sinirlerim bozuldu yine.

Yahu %1'lik şansı olan altın eşya 50 lira olur mu?

Dediğin doğru, olasılığı çok düşük. Ama kapsüllere indirim geldiğinden beri milyonlarca kapsül açılmıştır. Bir sürü altın sticker çıkarıldığı için piyasadaki sayıları çok arttı, bu sebeple pek bir nadirliği kalmayınca da fiyatının bu kadar düşmesi kaçınılmaz oldu. Bazı altın stickerlar indirim bitene kadar daha bile düşebilir. Bunun olması şu an için gayet normal.

Geri
Yukarı