Çözüldü CS:GO VAC Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

midgardian

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Birkaç ay önce CS:GO aldım. Ara ara girip ya arkadaşlarla kendi aramızda maç yapıyoruz ya da ölüm maçına girip bir saat kadar oynayıp çıkıyorum. Bugün VAC diye bir hata verip ölüm maçından attı.

Sistem:
  • 7700HQ
  • GTX 1060
  • 16 GB RAM
  • 256GB İntel 600P SSD (oyun burada yüklü)
Sürücüler ve Windows sürümü:
  • Nvidia 398.92
  • Windows 1803, İS derlemesi 17134.165
Denediğim adımlar:
  • Dosya bütünlüğü doğrulama
  • Steam'den çıkıp tekrar girme (başta işe yaramış gibiydi, oyuna girince 5 dakika içinde yeniden aynı hatayı verdi)
  • Bilgisayarı yeniden başlatma
Not: Windows Defender harici bir sistem koruma yazılımı bulunmuyor.

vac.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarında CCleaner gibi programlar varsa ve arka planda çalışıyorsa onlar da VAC hatası verebiliyor. Daha önce başıma gelmişti. Ctrl+Shift+Esc yapıp Başlangıç sekmesinden PC çalışmaya başladığında hangi programlar otomatik başlıyor bakıp istemediklerini kapatıp deneyebilirsin. Yine İşlemler sekmesinde arka planda çalıştığını bile bilmediğin bazı programlar vardır. Onları kapatıp deneyebilirsin. Bunlar işe yaramazsa o uyarıda yazan linkte başka çözüm önerileri var.
Bende de olmuştu ve başlangıç yöneticisinden steam hizmetlerini kapatmıştım. (Tüm başlangıç hizmetleri ve başlangıç programlarını kapatmıştım pc hızlı açılsın diye.) Şimdi açtım ve düzeldi. Steam ile alakalı olan tüm hizmetleri aç. Bi dene umarım düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı