CS:GO ve LoL gibi oyunlarda Alt-Tab sonrası oyuna geri girilmiyor

Soykannnn54

Femtopat
Daha fazla  
Yeni bilgisayar aldım sorunsuz çalışıyor. Her oyunu kurdum ancak bir gün anlamadığım bir nedenden dolayı oyunlara Alt Tab'dan sonra girememeye başladım. CS:GO örneğin. Alt Tab yapıyorum işim bitince simgesine tıklıyorum ama oyuna geçiyor. Siyah ekran 1 sn duruyor ve tekrar alta atıyor. Oyun altta açık ancak oyuna geçemiyorum. LoL'de de aynı LoL'de şampiyon seçtikten sonra oyunu açıyor ancak oyun ekranıma gelmeden altta açılıyor simgesine tıklıyorum 1 sn'lik siyah ekran geliyor, tekrar alta atıyor. Bir süre sonra oyun başlıyor. Oyunun sesleri geliyor ancak oyun hep altta açık oyuna geçemiyorum altta çalışıyor. Tıklıyorum 1 sn siyah ekran geliyor yine alta atıyor. Windows'um ekran kartım güncel sorunu nedir anlayamadım. Yardımcı olun lütfen. 8K para boşa gitsin istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bilgisayar aldım sorunsuz çalışıyor. Her oyunu kurdum ancak bir gün anlamadığım bir nedenden dolayı oyunlara Alt Tab'dan sonra girememeye başladım. CS:GO örneğin. Alt Tab yapıyorum işim bitince simgesine tıklıyorum ama oyuna geçiyor. Siyah ekran 1 sn duruyor ve tekrar alta atıyor. Oyun altta açık ancak oyuna geçemiyorum. LoL'de de aynı LoL'de şampiyon seçtikten sonra oyunu açıyor ancak oyun ekranıma gelmeden altta açılıyor simgesine tıklıyorum 1 Sn'lik siyah ekran geliyor, tekrar alta atıyor. Bir süre sonra oyun başlıyor. Oyunun sesleri geliyor ancak oyun hep altta açık oyuna geçemiyorum altta çalışıyor. Tıklıyorum 1 sn siyah ekran geliyor yine alta atıyor. Windows'um ekran kartım güncel sorunu nedir anlayamadım. Yardımcı olun lütfen. 8K para boşa gitsin istemiyorum.

8000₺ neden boşa gitsin yazılımsal hata bu? :D

Sorun büyük ihtimal DiretX veya ekran kartı sürücünüz ile kaynaklanıyor. DDU indirip ekran kartı sürücülerinizi temizleyin daha sonra stabil bir driver sürücüsü bulup onu kurun.

8k para boşa gitmedi rahat olun yazılımsal hatalar her zaman çözülebilir. En kötü format atmayı denersiniz. Ekran kartı sürücünüzün güncel olduğundan emin olun.

Geri
Yukarı