CS:GO ve PUBG yüksek ping

Alc3n21

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Paramedik
Arkadaşlar merhaba. Ben PUBG'de ekranın sol kısmında kırmızı uyarı işareti alıyorum. Sebebi pingmiş. Fakat benim pingim normal. Hız testinde 17 gösteriyor. CS:GO'da 20-30 arası. PUBG'de sürekli o kırmızı işaret çıkıyor fakat oyun gayet akıcı. Herhangi bir takılma donma olmuyor. Aynı sorun arkadaşımda da var. Onunda PUBG'de ping düşük bu kez CS:GO'da yüksek. 100'ün altına düşmüyor. İkimiz de 35 MBPS paket kulllanıyoruz. Hız testlerinde 40 MBPS'lerde geziyor. Pingler 15-17 arasında gösteriyor. Bu arada arkadaşın bilgisayarı toplayalı 3-4 gün oldu virüs kapmış olması zor. CS:GO 'da nerdeyse 1 saniye geriden geliyor gibi.
Sistem :
R5 2600
8 gb 3000 MHZ RAM
RX 590
250 GB SSD
Asus B450 prime anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız testinde 17 çıkıyorsa zaten bu yüksek bir değer. Ben Türk Telekom kullanırken 7ms ye çıkıyordu hız testinde ping ama cs go da 80 oluyordu. Bu oyunların serverları yurt dışında olduğu için ping yüksek oluyor. Bunu düşürmek için yapabilceğiniz pek bir şey yok internet sağlayıcınızı değiştirmek dışında. Ben Superonline a geçtim hız testinde 3 ms Pubg de 48 ms civarı pingim oluyor. Siz hangi iss yi kullanıyorsunuz?

Hız testinde 17 çıkıyorsa zaten bu yüksek bir değer. Ben Türk Telekom kullanırken 7ms ye çıkıyordu hız testinde ping ama cs go da 80 oluyordu. Bu oyunların serverları yurt dışında olduğu için ping yüksek oluyor. Bunu düşürmek için yapabilceğiniz pek bir şey yok internet sağlayıcınızı değiştirmek dışında. Ben Superonline a geçtim hız testinde 3 ms Pubg de 48 ms civarı pingim oluyor. Siz hangi iss yi kullanıyorsunuz?
Ben türknet arkadaş ttnet kullanıyor. Benim pubg de işaret atmadına rağmen oyun gayet akıcı fakat onun cs go büyük sorun. Netdeyse oyunu 1sn geç takip ediyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı