CS:GO ve Valorant farkı nedir?

VALORANT'ı da CS'yi de oynuyorum. Lakin ağırlıklı olarak VALORANT'ı oynuyorum. Sebebi ise şu;
CS gibi çok sade değil, farklı ajanlar, skiller, Türkçe seslendirme gibi başlıca sebepler. Tamam kitlesi biraz küçük yaşlarda olabilir, fakat yine de VALORANT'ın daha iyi olduğunu düşünüyorum.
CS için ise görüşlerim şöyledir;
Seçkin olsun olmasın, her türlü millet hileyi açıyor, Ruslar ağırlıklı olarak takıma geliyor, sunucu seçme yok, hile sistemi çok iyi değil.
Arkadaşımın karşısına birçok kez mevlana, wall hack gibi hileler kullanan kişiler geliyor, hiç birisi neredeyse adam akıllı ban yemiyor. Yiyen de çok düşük olasılıkla yiyor. Genel olarak diyeceklerim bunlar.

Valorant'ta çok fazla küfür eden ve toxic kitle var var CS:GO'da küfür eden toxic kitlesi az ve rapor sistemi daha iyi
Maç boyu 2 trolün kürtçe Türkçe karışık küfürlü muhabbetlerine maruz kaldım. Maçı kaybetmek de cabası. Ama Valve'den daha iyi bir raporlama sistemi olduğu için büyük bir artı alıyor Riot. 2 gün sonra rapora geri dönüş yaparlar. Canım Riot.

Birinde yetenek daha öne çıkar. Diğerinde yapımcı firmanın ilgisi. Birinde toxic insanlar oyunu silmene sebep olur diğerinde bana denk gelmese de hileler sinirlendirir. Biri oynanacak diye diğeri oynanmaz diye bir şey yok. Ama ikisi arasından CS'yi seçerim büyük ihtimal. Toplu geçmenin sebebi ise çoğunlukla Riot'un iyi reklam yapması diye düşünüyorum. Ayrıca CS'yi uzun bir süre oynayan oyuncuların yeni bir hava istemesi olabilir. Yeni oyuncuların genelde Valorant seçmesi ise daha kolay mekaniklerdir.

Valorant çıktıktan sonra CS:GO bir hayli geride kaldı. Valve oyun için uğraşmıyor gibi. Source 2 oyun motoruna geçireceklerdi oyunu. Beceremediler, iptal oldu.
Aslında hocam oyunu tekrar diriltebilirler nedendir bilinmez hiç uğraş yok. Benim için CS:GO'nun yerini hiç bir oyun tutmaz.

CS:GO'nun vuruş hissiyatı vs. her zaman öndedir. Ama oyun hileler, toxicler yüzünden oynanmaz bir hale geldi.

Oyuna Prime Status Upgrade eklediler, yurt dışındaki insanlar için para bile değil bizim ekonomi saolsun Ülkemizde fiyatı 123 TL.

Prime Status Upgrade eklemenin tam olarak amacı ne bilmiyorum ama sorunlar böyle çözülmez. Güzel bir anti hile sistemi getirmek yerine hala millattan önce kalma VAC kullanıyorlar. Oyun hala çok oynansada durumu çok kötü ne diyelim kendi kendini batırdı.

Aslında hocam oyunu tekrar diriltebilirler nedendir bilinmez hiç uğraş yok. Benim için CS:GO'nun yerini hiç bir oyun tutmaz.

CS:GO'nun vuruş hissiyatı vs. her zaman öndedir. Ama oyun hileler, toxicler yüzünden oynanmaz bir hale geldi.

Oyuna Prime Status Upgrade eklediler, yurt dışındaki insanlar için para bile değil bizim ekonomi saolsun Ülkemizde fiyatı 123 TL.

Prime Status Upgrade eklemenin tam olarak amacı ne bilmiyorum ama sorunlar böyle çözülmez. Güzel bir anti hile sistemi getirmek yerine hala millattan önce kalma VAC kullanıyorlar. Oyun hala çok oynansada durumu çok kötü ne diyelim kendi kendini batırdı.
Aslında oyunculara ücretsiz prime olabilmek için uzun zaman boyunca oldukça kolay bir yol sundular. Getirilen 21. rütbe karşılığı Prime durumuna yükseltme özelliği aslında hilelerin önünü açan olaylardandı.

Valorant çıktıktan sonra CS:GO bir hayli geride kaldı. Valve oyun için uğraşmıyor gibi. Source 2 oyun motoruna geçireceklerdi oyunu. Beceremediler, iptal oldu.
İstatistiklere bakınca Valorant'ın daha çok oynandığını gösteren bir site görmedim hocam henüz. Bildiğiniz bir istatistik var mı?

İstatistiklere bakınca Valorant'ın daha çok oynandığını gösteren bir site görmedim henüz.

Çoğu CS:GO Twitch yayıncısı ve e sporcu Valorant'a geçti.

Geri
Yukarı