CS:GO ve Valorant kıyaslaması

Marked One

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Pripyat
Arkadaşlar neden her FPS oyunu çıktığı anda CS:GO ile karşılaştırıyorsunuz? Gündemde başka rekabetçi FPS oyunu yok mu? Bu iki oyunu kıyaslamak bile bir hata bence. Team Fortress 2 ve CS:GO'yu karşılaştırmıyorsanız bu iki oyunuda birbiriyle kıyaslamamalısınız. İki tarafı savunan kitlede çok kanser bence. Valorant'ın grafiklerine laf eden arkadaşlara her oyunun grafik olmadığını anlatmak çok yorucu. Aynı zamanda CS:GO gibi bir oyun eğer bu kadar oyunla kıyaslanıyorsa o oyunun devrinin bitmesi bu kadar kolay değildir. Yani neden insanlar sevdikleri oyunu savunmak için bu kadar saldırgan davranıyorlar ki? İki oyunun türleri bile FPS olması dışında aynı değil.

Son düzenleme:
İnsanlar sadece bir oyuna bağlanıp, fanatik oldukları için böyle. Çok uzun yıllar profesyonel seviyede CS:GO oynasam da, ben bırakmadan önce de leş durumdaydı hala öyle. O zamanlarda sadece Faceit, ESL ödülleri için oynuyordum. Yoksa zevk aldığım falan yoktu. Şunu çok net öğrendim ki insanlar ego tatmin etmek için rekabetçi kasıyorlar Türkiye de.

Her oyun grafikleri için oynanmaz, kesinlikle katılıyorum. Önemli olan oyun dinamikleridir. CS:GO ve Valorant ''bence'' benzer oyunlar değiller. CS:GO, benim için daha sade ve güzel. FPS oyununda ''skill'' vb. şeyler kullanmak çok bana göre değil. Yine de denemek, en azından şans vermek lazım. Denemeden, x daha iyi demek oldukça mantıksız.

Geri
Yukarı