CS:GO Wireguard işe yarar mı?

kullanilmiyorr

Hectopat
Ben Wireguard adlı bir VPN keşfettim. Özel sunucu açtırdım kendime test için, normalde Viyana sunucusuna 60-70 ms arası alırken VPN ile 38 görüyorum. Sormak istediğim şey, ben oyunda en ufak avantajdan faydalanmak istiyorum, rank kasıyorum. Bu 38 ms gerçek midir? Yani bir yerde 38 ms yazar ama sen yine de 70 80 ms gibi hissedersin gibi bir şey yazıyordu. Gerçekten etki eder mi oynayışa bu? Ayrıca VAC yemem mümkün müdür VPN açıkken oyuna girsem?

VAC söz konusu değildir fakat o MS'de gerçek değildir. İnternetiniz bir sunucuya bağlanıyor, oradan VPN'ye bağlanırken internetiniz katettiği yol artıyor. Oyunu oynarsanız lag olduğunu hissedebilirsiniz.

VAC söz konusu değildir fakat o MS'de gerçek değildir. İnternetiniz bir sunucuya bağlanıyor, oradan VPN'ye bağlanırken internetiniz katettiği yol artıyor. Oyunu oynarsanız lag olduğunu hissedebilirsiniz.
Aslında dolaylı olarak yol uzatmıyor hatta kısaltıyor çünkü Romanya'ya kurdum VPN'yi. Tracertte 4 hop çıkıyor ve hepsi 25 ms. Direkt Romanya'ya ordan Viyana'ya gidiyorum sanırım. Ve oyun içinde de 70-80 ms'e göre çok fark oluyordu aslında lag azalıyor gibiydi ama psikolojik olarak da olabilir bilmiyorum. Siz ne yapmamı önerirsiniz? Az önce VPN'siz girdim 47 ms alırken maç sonlarına doğru 87 ms'e sabitlendi. İnternette kimse de yok, ethernetle de bağlıyım. Saçma.

Aslında dolaylı olarak yol uzatmıyor hatta kısaltıyor çünkü Romanya'ya kurdum VPN'yi. Tracertte 4 hop çıkıyor ve hepsi 25 ms. Direkt Romanya'ya oradan Viyana'ya gidiyorum sanırım. Ve oyun içinde de 70-80 Ms'e göre çok fark oluyordu aslında lag azalıyor gibiydi ama psikolojik olarak da olabilir bilmiyorum. Siz ne yapmamı önerirsiniz? Az önce VPN'siz girdim 47 ms alırken maç sonlarına doğru 87 Ms'e sabitlendi. İnternette kimse de yok, Ethernet'le de bağlıyım. Saçma.

VPN, Packet Loss'u da arttıracaktır. VPN size düşük ms gösterebilir fakat daha fazla ms çıkaracaktır. Packet Loss'un azalması için TCP'den bağlanabilirsiniz, UDP ise download hızınızı arttırır. TeknoVPN kullanmanızı öneririm, hem Türk yapımı hem de daha başarılı, ayrıca ucuz.

VPN, Packet Loss'u da arttıracaktır. VPN size düşük ms gösterebilir fakat daha fazla ms çıkaracaktır. Packet Loss'un azalması için TCP'den bağlanabilirsiniz, UDP ise download hızınızı arttırır. TeknoVPN kullanmanızı öneririm, hem Türk yapımı hem de daha başarılı, ayrıca ucuz.
TeknoVPN kullanıyorum zaten, panellerinde Wireguard var, ordan Romanya'yı seçtim. Paket kaybı falan da olmuyor ama dediğinizi düşüneceğim.

Geri
Yukarı