CS:GO yüksek CPU sıcaklığı

hberkey

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim bostayken 41 derece ancak CS:GO oynarken 87 derece oluyor genelde 90 olduğunu görmedim sizce bir sorun var mı?
Laptop.
i7 10.nesil.
1660 Ti.
16 GB RAM.

Şu an v-Sync açtım 144 FPS'e sabitlendi ve 73 derece civarında peki üstteki değerler normal mi laptop için.

CS:GO'da çok normal bir durum. Çünkü CS:GO gibi rekabetçi oyunlar yükün çoğunu işlemciye bindirir. v-Sync açmadığınız zaman alabildiği kadar FPS almaya çalışır ve ısınma ortaya çıkar.

Arkadaşlar işlemcim bostayken 41 derece ancak CS:GO oynarken 87 derece oluyor genelde 90 olduğunu görmedim sizce bir sorun var mı?
Laptop.
i7 10.nesil.
1660 Ti.
16 GB RAM.

Şu an v-Sync açtım 144 FPS'e sabitlendi ve 73 derece civarında peki üstteki değerler normal mi laptop için.
Oyuncu laptopları genelde çok ısınır zaten normal yani o sıcaklıklar. Ve 10. nesil bir işlemci var içinde.

Laptop için normal değerler bir de çözünürlük ve ayarları düşükte oynuyorsanız işlemciye binen yük arttığı için gayet normal.

Eger bakimini yaptiysaniz ve macunda da sorun yoksa gayet normal. Bende Alienware R3 15 mevcut, ayni sekilde 90 dereceye kadar cikabiliyor. Oyunda herhangi bir donma, takilma ya da FPS düsüsleri yasamiyorsaniz fazla dert etmenize gerek yok.
Hiçbir düşme yok ultra ayarlarda 300 FPS genelde 250 FPS e düştüğü oluyor ama performans hiç düşmüyor oyunda

Yeni konular

Geri
Yukarı