CS:GO yüksek FPS almak için ayarlar düşürülmeli mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşın ekran kartı dışında hiçbir bilgisayar parçası benimkiyle uyuşmuyor bunu kıstas alamam, sorumun cevabını direkt verseydiniz yeterliydi.

:D CS:GO'da grafik kartının pek bir önemi yok sen istersen çözünürlüğü düşür istersen grafikleri bir şey değişmeyecek çünkü oyun grafik kartına abanacak grafiklere sahip değil işlemciye yük bindiren bir oyun şu anda 5600X GTX 1050 Ti bir sistem senden daha fazla FPS alıyordur.

:D CS:GO'da grafik kartının pek bir önemi yok sen istersen çözünürlüğü düşür istersen grafikleri bir şey değişmeyecek çünkü oyun grafik kartına abanacak grafiklere sahip değil işlemciye yük bindiren bir oyun şu anda 5600X GTX 1050 Ti bir sistem senden daha fazla FPS alıyordur.
Cevabınız konuyla alakasız, sorumun cevabını verir misiniz?

Arkadaşın ekran kartı dışında hiçbir bilgisayar parçası benimkiyle uyuşmuyor bunu kıstas alamam, sorumun cevabını direkt verseydiniz yeterliydi.
Siz bilirsiniz ama ayarları düşürmenizi tavsiye etmiyorum. Bu ekran kartına saygısızlık olur. Ek olarak ayarları düşürünce muhtemelen darboğaz yapacağından FPS değeriniz daha fazla düşecektir diye düşünüyorum. Yine de sistem elinizde olduğu için riske atmadan deneyebilirsiniz.

İnsanlar size yardımcı olmak amacıyla bildiklerini paylaşıyorlar, biraz daha kibar davranmanızı tavsiye ederim. İyi akşamlar. :)

Darboğaz yapıp yapmadığını, hangisinin doğru olup olmadığını bilmediğim için buraya konu açtım. Aksi takdirde kendim denerdim zaten.
Sonuçta overclock yapmıyorsunuz, oyun ayarını değiştiriyorsunuz. Bu yüzden ayar değiştirilmekle bir şey riske atılmaz. Sıcaklık ve kullanım değerlerini izlemeniz yeterli. Herhangi bir donanım kullanımını izleme arayüzü sunan uygulamayla değerlerinizi seyredebilirsiniz. Tek tek tüm ayarları deneyin, hangisi göz zevkinize uyuyorsa onunla oynayın. 1.000 FPS almanıza gerek yok. Rekabetçi oyunlarda monitörünüzün hertz değeri + 50-60 FPS daha almanız iyi bir görüntü oluşturur. Diğer oyunlarda FPS değerinizi monitörünüzün hertz değerine V-Sync gibi bir şey yardımıyla sabitleyebilirsiniz. Daha yüksek FPS, donanımın daha çok yorulması demektir.

İnsanlar size yardımcı olmak amacıyla bildiklerini paylaşıyorlar, biraz daha kibar davranmanızı tavsiye ederim. İyi akşamlar. :)

Arkadaşın konuyla alakalı cevap verdiğini görünce ben de üslubumu değiştirdim, biraz ağır konuşmuş olabilirim çünkü sabahtan beri konuyla alakasız cevap atıp duruyorlar kusura bakmayın.

Arkadaşın konuyla alakalı cevap verdiğini görünce ben de üslubumu değiştirdim, biraz ağır konuşmuş olabilirim çünkü sabahtan beri konuyla alakasız cevap atıp duruyorlar kusura bakmayın.

Anlıyorum. Umarım sorunuzun yanıtına en kısa sürede ulaşırsınız.

Videolara tekrar baktıktan sonra low ve high arasında 200 FPSye yakın fark oluşabildiğini gördüm. Yani lowda daha fazla FPS alıyorsunuz. Yine de dediğim gibi, hangisi göz zevkine uyuyorsa onunla oynayın.

Geri
Yukarı