CS GO Yüksek Ping Sorunu

CAN AHMET

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yüksek ping değerlerine sahibim. CS:GO vb. oyunlarda 237 gibi ping değerleri görüyorum. Sorun nedir?

2017-04-05 22_19_15-Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png

Oyundan kaynaklandığını düşünmüyorum. İnternet sağlayıcın ile görüşmeni tavsiye ederim. İnternet hızının 10mbps olması ping 'in az olacağı anlamına gelmiyor. 138 ms azımsanmayacak bir değer. Hızlı ama geç gelen bir net :(

Online oyunlarda aldığın ping değeri bağlandığın sunucunun nerede olduğuna bağlıdır çoğu zaman. Eğer sen Amerika'daki bir sunucuya bağlanıp oyun oynuyorsan yüksek bir ping alman internet servis sağlayıcının elinde olan bir şey değildir. Ama ondan kaynaklanamaz mı dersen kesinlikle olabiliyor ve arayıp konuştuğumda kendilerinin gecikme (ping ms vs. ) konusunda yapabilecekleri birşeylerinin olmadığını söylüyorlar. Şahsen Türk Telekom namı diyar TTNET kullanıcısıyım. Bulunduğun yerde bana fiber hizmeti verecek başka sağlayıcı yok. Birçok online oyun oynuyorum ve günün farklı saatlerinde farklı ping değerleri alıyorum. Eğer oyunda anormal bir durum yoksa ( aşırı yoğunluk vs.) sorun genelde sağlayıcıdan kaynaklanıyor.

Kablolu kullan , kabloların eskiyse değiştir. Arka planda internet kullanan bir program (tarayıcı, torrent, idm vb.) olmamasına dikkat et. Ağına başka bir cihaz bağlıysa ondanda kaynaklanabilir.

Online oyunlarda aldığın ping değeri bağlandığın sunucunun nerede olduğuna bağlıdır çoğu zaman. Eğer sen Amerika'daki bir sunucuya bağlanıp oyun oynuyorsan yüksek bir ping alman internet servis sağlayıcının elinde olan bir şey değildir. Ama ondan kaynaklanamaz mı dersen kesinlikle olabiliyor ve arayıp konuştuğumda kendilerinin gecikme (ping ms vs. ) konusunda yapabilecekleri birşeylerinin olmadığını söylüyorlar. Şahsen Türk Telekom namı diyar TTNET kullanıcısıyım. Bulunduğun yerde bana fiber hizmeti verecek başka sağlayıcı yok. Birçok online oyun oynuyorum ve günün farklı saatlerinde farklı ping değerleri alıyorum. Eğer oyunda anormal bir durum yoksa ( aşırı yoğunluk vs.) sorun genelde sağlayıcıdan kaynaklanıyor.
Türkiye sunuculu bir serverdeki ping 150 200 arasıydı yabancılara girilmiyordu.

Kimseye cevap veremedim üzgünüm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı