CS:GO yüksek var sorunu

M A S K

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Ryzen 3 3100, 1660 Super ve 144Hz monitöre sahibim ancak CS:GO'da istediğim akıcılığı alamıyorum. Sanki Mouse'u çevirirken ya da atlarken falan bir kasma hissi var. Görüntüde attığım FPS'in yanındaki var 1'in altına inmiyor. Alt taraftaki de öyle. Normalde 0.3 falan olması gerekiyormuş. Bunun sebebi ne olabilir? Çektiğim görüntü botlarla alıştırma modunda o yüzden Ping'lik bir durum da yok.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    704,9 KB · Görüntüleme: 53
VSYNC açmayı denediniz mi ? FPS dalgalandığı için donuyor gibi gözükebilir. Bence açıp bir deneyin.

VSYNC FPS oyunlarında açılmaz genel olarak.
Öyle bir kuralı nereden öğrendiniz bilmiyorum ama açılmaz diye bir kural yok. Hatta FPS yukarı aşağı çok oynuyorsa açmanızı tavsiye ederim.

Öyle bir kuralı nereden öğrendiniz bilmiyorum ama açılmaz diye bir kural yok. Hatta FPS yukarı aşağı çok oynuyorsa açmanızı tavsiye ederim.
Kural değildik bilindik bir şey. VSYNC açınca yırtılmalar azalır temiz görüntü alınırsınız ama hareketlerinizde gecikme olur o yüzden rekabetçi oyunlarda tercih edilmez.
Ordaki var değeri sunucu ve sunucuyla olan bağlantınız ile ilgilidir.
Üstteki işlemciyle, alttaki sunucuyla alakalı diye biliyorum.

Kural değildik bilindik bir şey. VSYNC açınca yırtılmalar azalır temiz görüntü alınırsınız ama hareketlerinizde gecikme olur o yüzden rekabetçi oyunlarda tercih edilmez.
Sadece bir kere açıp denemenizi tavsiye ediyorum. Gecikme olursa kapatırsınız zaten.

Ordaki var değeri sunucu ve sunucuyla olan bağlantınız ile ilgilidir.
Yanlış bilgi yermeyin. Üstteki VAR ; Client Sided Variency dir. sunucuyla ve internet ile uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.

Alttaki VAR ; Server Sided Varieny dir yani internet ve suncuyula doğrudan bağlantılıdır.

Geri
Yukarı