CS:GO'da adamlarla karşılaşmama yakın anlık takılma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10
Merhabalar,

Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. CS:GO'da şöyle bir sorun yaşıyorum. Diyelim rekabetçi bir maça girdim. Ben adamla karşılaşmadan önce bir takılma yaşıyorum. Bu 1 saniyenin yarısı kadar bir zamandan daha az süreyle oluyor. Yarım saniyelik takılma yüzünden, adam beni çok kolay vurabiliyor. Bu takılma olayı her zaman olmuyor. Örnek vermem gerekirse. Diyelim inforna haritasında CT oynuyorum. Orta yakında doğdum, hızlıca ortaya koşup awp ile adam vuracağım. Ya da, apartmana koşup balkondan adam vuracağım. Tam ortaya bakacakken öyle bir takılma oluyor ki, çıldırıyorum veya apartmandan bakacakken oluyor. Bu milisaniyelik takılma artık çok sinirimi bozmaya başladı. CS:GO'yu 4:3'de 1600*1200 çözünürlükte oynuyorum. FPS değerim 380-250 arası haritadan haritaya değişiyor. Çözünürlüğü 1024*768 yapsam da aynısı oluyor. 1920*1080'ne çeksem de aynısı. MSI Afterburner ile sistemimi izledim biraz, darboğaz yok. Saçma olan bir durum daha var. Girs diye sanatsal 2D bir oyun var. Bazen aynısı bu oyunda da oluyor. Diğer oynadığım, Fortnite, PUBG, CoD mw, ve warframe gibi oyunlarda böyle bir sıkıntım olmuyor. Ara sıra Twitch'de yayın da açıyorum. Ne hikmetse yayın sırasında CS:GO oynarken olmuyor.

Sistemim,
- ASUS TUF b 450 Plus Gaming DDR4 anakart.
- Adata SX6000 PRO 256 GB 2100MB/1500Mns NVMe pcle M.2 SSD (sistemin buna kurulu ve CS:GO'da.) ayrıca 2*120GB Kingston SSD, 1*3TB HDD 1*1TB HDD takılı.
- Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2*8 GB) 3600 MHz DDR4 RAM CMW16GXDM2Z3600C18 (XMP aktip olarak 3200 MHz'de kulanıyorum.
- AMD Ryzen 7 2700X 4.35GHz (hız aşırtmalı kullanmıyorum) soğutma olarak kendi içinden çıkan Wraith Prism with RGB LED kullanıyorum.
- ASUS STRIX GeForce GTX 1050 Ti 4 GB O.C.
- Thermaltake 80 Plus Bronze Smart Pro RGB 750W.
- MSI vampric 010M kasa ( 1 adet egzoz fan 12 " ve 2 adet içeri hava almak üzere, 12" fan kullanıyorum. )

Yazılım,
- Windows 10 Home 64 Bit 1909.
- DTS costum ( özellikle ses konusunda, Online FPS oyunlarında ciddi avantaj sağlıyor)
- ASUS GPU twek 2 ( sadece oyunlara girerken ve Photoshop programlarına girerken O.C moduna alıyorum. Bunun dışında silent mode aktif olarak duruyor.)
- ASUS AI Suite 3 başlangıçta otomatik olarak başlıyor. Sadece sıcaklıkları görmek için kullanıyorum. Program üzerinde her şey otomatik olarak duruyor. Dokunmadım.
- Ekran kartı sürücü sürümüm şu anda en güncel olan 445.87 sürümü kurulu.
- BIOS sürüm 2008 en son çıkan yüklü.

Kendimce yaptığım testler,
- OCCT5.5.6 progmanında işlemci testi yaptım her şey otamatik ayarlıydı. 10 dk. Sürdü. Hata bulunmadı yazdı.
- OCCT5.5.6 progmanında mem test yaptım. Yine 10 dk. Sürdü. Hata bulunmadı yazdı.
- OCCT5.5.6 progmanında birkaç tane daha anlamadığım test yaptım, hepsinde hata bulunmadı yazdı.

Bu kendim topladığım 2. bilgisayarım. 2-3 ay oldu toplayalı önceki bilgisayarım Intel tabanlıydı. İşten güçten bu ufak sorunlarla çok ilgilenmiyordum. Malum karantina var iş yerimde geçici olarak kapalı. Zamanım bol, bu sorunu çözmek istiyorum. Sorunumu birazcık uzun yazdım galiba. :)

Kısaca yardımlarınızı rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı