CS:GO'da dalgalı ping değerleri

AKYLKINGS

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
CS:GO oynamak için telefonumun internetini PC'ye bağlıyorum hotspot yoluyla, Discord'dan takip ediyorum pingim 80 iken 400'e çıkıyor, sonra 1200 1500.. Düşüyor hemen tekrar çıkıyor. Bıktım vallahi. Nerede ne driver varsa denedim olmadı. Ethernet kablosu bağladım olmadı. Aynı şey. Şu internet bağlantısı mağduruna yardım edin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO oynamak için telefonumun internetini PC'ye bağlıyorum hotspot yoluyla, Discord'dan takip ediyorum pingim 80 iken 400'e çıkıyor, sonra 1200 1500.. Düşüyor hemen tekrar çıkıyor. Bıktım vallahi. Nerede ne driver varsa denedim olmadı. Ethernet kablosu bağladım olmadı. Aynı şey. Şu internet bağlantısı mağduruna yardım edin lütfen.

Muhtemelen telefonunun kablosuz sinyalini belirli periyotlar ile zayıflatan farklı cihazların var. Kablosuz klavye, mouse, çevredeki diğer kablosuz modemler vs gibi bu da pingin anlık pik yapmasına neden oluyor. Telefonunu usb kablo ile bağlayıp modem olarak kullanmayı dene, bu da çözmüyor ise telefon ile hat iletişiminde bir sorun var demektir ki bunun için mobil internette pek de yapabileceğin bir şey yok.

Mobil bağlantılar stabil değildir. Bence internet bağlatın eve.

Aktif ev internetiniz yok mu? Neden telefon interneti ile bağlanıyorsunuz?
Mobil bağlantılar stabil değildir. Bence internet bağlatın eve.
Ev internetinde de aynı, ethernet bağladığım halde. Kullanmadığım driver kalmadı. Dediğiniz gibi usb üzerinden telefonu pc ye bağladım arada çok stabil oluyor ama çoğunlukla çok dalgalı. 70ms' den 1500 - 5000 ms lere kadar çıkıyor. Çıldırmak üzereyim 9k' ya pc topladım internetten muzdaribim.
Muhtemelen telefonunun kablosuz sinyalini belirli periyotlar ile zayıflatan farklı cihazların var. Kablosuz klavye, mouse, çevredeki diğer kablosuz modemler vs gibi bu da pingin anlık pik yapmasına neden oluyor. Telefonunu usb kablo ile bağlayıp modem olarak kullanmayı dene, bu da çözmüyor ise telefon ile hat iletişiminde bir sorun var demektir ki bunun için mobil internette pek de yapabileceğin bir şey yok.
Dediğinizi denedim ilkte gayet stabil oldu. Başka zaman bağladığımda tekrardan ani yükselmler başladı 80 iken 1500 olmaya başladı. Çıldırmak üzereyim. Modemden ethernet kablosu takıyorum hala aynı.
Aktif ev internetiniz yok mu? Neden telefon interneti ile bağlanıyorsunuz?
Var fakat onda da stabil değil pingim. 70 iken 350 - 2000 gibi değerlere çıkıyor ethernet kablosu çektiğim halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı