CS:GO'da e-spor'cu nasıl olunur?

burakbcr

Picopat
Daha fazla  
CS:GO'da e sporcu olma gibi bir hayalim var. Daha önceden internet kafede kuzenimin hesabından oynuyordum. Şimdi yeni PC aldım. Kasam ve PSU eksik. Bir tek onlar gelinceye kadar en iyi Türk ya da yabancı e sporcuların maçlarının videolarını tam hallerini izleyip daha çok şey öğrenmek istiyorum.

Nasıl bir takıma katılabilirim? Nasıl kendi takımım için birilerini bulup onlarla alıştırma yapabilirim? Günde kaç saat CS:GO oynamam gerekir? 144 Hz monitör yeterli mi? 64 Mbps internet yeterli mi? Bu süre çerisinde Twitch yayını açıp YouTube'a yayındaki oyun bölümlerini atmalı mıyım? Hangi takımın videolarını izlesem bana daha çok katkısı olur? Aim Lab üzerinden günde 1.5 saat alıştırma yapmam yeterli mi? Nasıl yükselebilirim? E sporda yükselinceye kadar hangi internet sitelerinde turnuvalar düzenleniyorsa ödüllü ödülsüz fark etmez nereden katılabilirim? Para ödülü kazanabilir miyim? Elektrik ve internet faturası için 15 yaşındayım. Eylül ayında 16 olacağım. Sizce yaşım e-spor için yeterli mi? Kaç yaşına kadar e spora devam edebilirim? Herhangi bir yaş sınırı var mı? Başka sorum yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Sadece CS:GO değil. Diğer Online FPS oyunları da olur. Daha önceden 2 sene PUBG Mobile oynamışlığım var. Valorant'ta arada kuzenlerle internet kafe de oynadım bir tek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorularına tek tek cevap vermek biraz uzun olur. Sormak istediğim bir şey var. CS:GO'yu ne zamandır oynuyorsun? Eğer iyi oynadığını düşünüyorsan rankın nedir? Eğer yolun başında isen bu sorduğun sorular biraz gereksiz. Çünkü daha iyi oynayıp oynamadığını bilmeden bu kadar ciddiye alman gereksiz. Sonuçta önüne gelen e-sporcu olamıyor. Dediğim gibi eğer oyunda yeni isen önce en az 5-6 ay oynayıp aiminin oturması lazım, oyunda tecrübe kazanmış oyun bilginin olması lazım.

İstenilen cevap nasıl e sporcu olunabileceği. Sizin verdiğiniz cevap ise alakasız.

Adamın hayali buysa karışamazsın.

Bos bir hayal olduğu gerçeğini degiştirmiyor kuzenimde aynı hayallerle yola çıkmıştı neymiş e-sporcu olacakmıs uzun süre int kafelerde çıkmıyordu saatlerce nete gidiyordu vs. sonuç lukoilde pompacı oldu günde 12 saat çalışıyor e-sporculuk gibi bos ve gereksiz bir şeye zaman harcamak yerine o zamanla daha iyi şeyler yapabilirdi.

Kendine inanman lazım mesela ben 15 16 yaşlarımda kendimi berk rip tepe sanıp oynuyordum ilham alıyordum berk gibi olmak istiyordum ama e sporcu olamadım ama Valorant'ta immo 3'üm CS de globalım bu kadar bana yeter dedim e sporcu olma hevesim geçti ama sen hevesini geçmeden devam edersen iyi bir kariyer yaparsan olabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı