CS:GO'da FPS düşüşü düzeltme

Sistemi alalı 2 ay olmadı geçen hafta söküp hava tuttum, son 1 haftadır bu FPS alıyorum normalde 300 FPS alıyordum :(
Şimdi anladığım kadarıyla bilgisayar yeni ve aldığınız gibi 300fps alıyor iken şuan 40 lara düşmüş. Ve söküp hava tuttuktan yani bir takım işlem yaptıktan sonra. Bence donanımsal bir hata alıyorsun yani 300 fps den 30 a düşmesi normal bir şey değil. İlk aklıma gelen şeyi söyleyeyim aynı hatayı aldığımda işlemci fanını takmayı unutmuştum. Fanlarınızı kontrol edebilirsiniz. Parçaları doğru taktığınızdan emin olmalısınız ve herhangi bir parçanın zarar görüp görmediğini kontrol etmelisiniz.

Şimdi anladığım kadarıyla bilgisayar yeni ve aldığınız gibi 300FPS alıyor iken şu an 40'lara düşmüş. Ve söküp hava tuttuktan yani bir takım işlem yaptıktan sonra. Bence donanımsal bir hata alıyorsun yani 300 FPS'den 30'a düşmesi normal bir şey değil. İlk aklıma gelen şeyi söyleyeyim aynı hatayı aldığımda işlemci fanını takmayı unutmuştum. Fanlarınızı kontrol edebilirsiniz. Parçaları doğru taktığınızdan emin olmalısınız ve herhangi bir parçanın zarar görüp görmediğini kontrol etmelisiniz.

Yok kral sadece hava tuttum herhangi bir donanımsal parça sökülmedi, kasa üzeri fanlar hariç :D

Yok kral sadece hava tuttum herhangi bir donanımsal parça sökülmedi, kasa üzeri fanlar hariç :D
Anladım üst kasa fanıda bir anda 250 fps oynatacağını düşünmüyorum. Bence son 1 haftadır yaptığınız şeyleri düşünüp geri ala ala düzeltmeye çalışmanız gerek. Umalım yazılımsal olsun. Aklıma başka bir şey gelmiyor bu fps düştüğü günden beri ne yaptıysanız geri almaya çalışın hiç olmaz ise temiz format atıp sürücüleri güncelledikden sonra tekrar deneyin yine düzelmez ise teknik serive başvurmanızı öneririm.

Ekran kartı sürücülerini silip yeniden kurmalısın büyük ihtimalle.

Sildim yükledim pek değişiklik olmadı
Anladım üst kasa fanıda bir anda 250 FPS oynatacağını düşünmüyorum. Bence son 1 haftadır yaptığınız şeyleri düşünüp geri ala ala düzeltmeye çalışmanız gerek. Umalım yazılımsal olsun. Aklıma başka bir şey gelmiyor bu FPS düştüğü günden beri ne yaptıysanız geri almaya çalışın hiç olmaz ise temiz format atıp sürücüleri güncelledikden sonra tekrar deneyin yine düzelmez ise teknik serive başvurmanızı öneririm.

Tamamdır çok teşekkürler :)

Aynı problem bende de var yani senin söylediğin kadar düşük olmasada bende de fps baya düşük ve bu sadece CS:GO da böyle. Sistemim imza kısmında yazıyor. High ayarlar 1920x1080 çözünürlükte 80-90 fps alıyorum. Low ayarlar 1920x1080 çözünürlükte 150-180 fps arası alıyorum. Ne yaptıysam olmadı çok araştırdım her taraftan baktım ama yok yani ne yaptıysam olmadı. Şuan CS:GO da bir sıkıntı var diye düşünmeye başladım.

Belki klasik olacak dostum ama, bilmiyorum oyunu silip yükledin mi ama oyunu sil, fakat oyun silinirken bazı cfg dosyaları vs. kalıyor steam dosyalarının içinde de userdata bölümünde hesabına ait bilgiler vs. neyse artık bunlarda kalıyor bunları da tamamen silip temiz bir kurulum yapıp deneyebilirsin. Aklıma da başka bir şey gelmiyor artık son çare de formatı deneyebilirsin.

Belki klasik olacak dostum ama, bilmiyorum oyunu silip yükledin mi ama oyunu sil, fakat oyun silinirken bazı CFG dosyaları vs. kalıyor Steam dosyalarının içinde de userdata bölümünde hesabına ait bilgiler vs. neyse artık bunlarda kalıyor bunları da tamamen silip temiz bir kurulum yapıp deneyebilirsin. Aklıma da başka bir şey gelmiyor artık son çare de formatu deneyebilirsin.

Denerim kral çok sağ olasın :)

Hatta şöyle bir link bırakayım silmeden de deneyebilirsin belki işine yarar bir umut :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Denerim kral çok sağ olasın :)

Dostum denedin mi? Aynı sorun bugün itibariyle bende de görünüyor. Bunun Valve ekibinin üzerinde oynadığı bir oyun olarak düşünüyorum artık. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı