CS:GO'da FreeSync açık mı olmalı kapalı mı?

FPS'i 144'e sabitle, aç FreeSync'i güzel ve akıcı bir deneyim olur. Yırtılmalar büyük oranda azalır.

Son düzenleyen: Moderatör:
1ms ile 4ms arasındaki fark görülemeyecek kadar küçük. Hatta var diyen arkadaşları 4'ü 1ms kapalı 1'i 1ms açık monitörün karşısına oturtup izletsek %99 ihtimal açık olanla kapalı olanı ayırt edemez. 1ms kapandığında tepki süresi 20ms olmuyor neticede. Fakat yırtılma öyle değil. Yırtılmanın olmadığı bir deneyimde odaklanma daha yüksek gözleri rahatsız etme durumu daha düşük oluyor. Bu mantıken böyle, kendi 144Hz 1ms monitör deneyimim bunu somut bir şekilde görmemi sağladı. Her iki koşulu da denedim. Kendin de deneyebilirsin.
Önce kilitle 144Hz'e aç FreeSync'i bu şekilde bak. Ardından aç kilidi, 1ms aç bu şekilde dene. Akla kara belli olsun. 😉

Uzun süredir kapalı oynuyordum fakat yaklaşık 1 aydır açık şekilde oynuyorum, özellikle awp kullanımında ciddi fark oldu. Ben açık oynamanı tavsiye ederim.

Eğer CS oynarken yırtılmaları farkedip bunlardan rahatsız oluyorsan zaten casual oynuyorsundur oyunu, açman daha iyi olur.

Geri
Yukarı