CS:GO'da hileciyi raporlamak rütbe düşüşüne neden olur mu?

barnabas

Femtopat
Daha fazla  
Benim takıma hile geldi, ben de raporladım. Ben raporladım fakat bazı arkadaşlarım rütben gider falan dedi benim takımda olduğu için fakat yine de ben raporladım. Ben de ban yer miyim? Overwatch benim chatimi okuyabilir mi? ("He is hacker; report him." falan yazdım.) Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. İyi günler.

Yanlış bilmiyorsam eğer güvenilirliği şaibeli olan ve içinde hilecinin olduğu maçlar kazansanız da kaybetseniz de eloya dahil edilmiyor.

Eğer hile kullanan takım arkadaşınızla bilginiz dahilinde olmasa bile birden fazla maça girdiyseniz siz de ceza alabilirsiniz.

Benim takıma hile geldi, ben de raporladım. Ben raporladım fakat bazı arkadaşlarım rütben gider falan dedi benim takımda olduğu için fakat yine de ben raporladım. Ben de ban yer miyim? Overwatch benim chatimi okuyabilir mi? ("He is hacker; report him." falan yazdım.) Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. İyi günler.
Eğer o maçta rütbe atladıysanız ve raporladığınız oyuncu hile olarak tespit edildiyse, evet rütbeniz düşer. O maç hem sizin takımınızdakiler hem de karşı takımdakiler için oynanmamış sayılır. O maçta rütbe düşüldüyse, hile tespitinden sonra tekrar yükseltilir. Rütbe atlandıysa tekrar düşürülür.

Yanlış hatırlamıyorsam sizin takımızda bulunan birisinin hileci olduğu belli olursa siz takım olarak o maçtan aldığınız puanları kaybediyorsunuz. Başkasını rapor ettiğiniz için değil, hile desteğiyle maç kazandığınız için o maç aldığınız puanlar gidiyor. Bence doğru yapmışsınız rapor ederek.

Bu arada CS'yi bırakalı 2 yıl oldu. Değişiklik olduysa bilemiyorum.

Aynı lobiden giriş yapmadıysanız sıkıntı yok. Onun dışında hile olduğu kesinleşirse sadece haksız galibiyet takımdaki herkesten silinir.

İnsanları reportladığın zaman, güven faktörün düşüyor sadece. Bu da daha fazla hile gelmesine sebep olabiliyor. Fakat reportladığın kişi ban yerse, güven faktörün azalmıyor. Üstüne artıyor da olabilir.

Hile olduğu anlaşılırsa o maç hiç olmamış sayılıyor. Gelen xp/rütbe gidiyor, düşen xp/rütbe geri geliyor. Ama dikkat et o adamın ismine. Gerçi 1 yıldan uzun oluyor bırakalı o yüzden değişen şeylerden haberim yok.

İnsanları reportladığın zaman, güven faktörün düşüyor sadece. Bu da daha fazla hile gelmesine sebep olabiliyor. Fakat reportladığın kişi ban yerse, güven faktörün azalmıyor. Üstüne artıyor da olabilir.
Birini reportladığın zaman güven faktörünün düşmesi gibi bir şey yok. Oyunu trusted başlatıyorsanız report yemeniz dışında güven faktörünüzü etkileyen bir şey yok. Untrusted başlatıyorsanız bilgisayarınızda yüklü olan program ve dosyalara(özellikle .dll dosyaları) bağlı olarak güven faktörünüz düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı