Çözüldü CS:GO'da kasadan garip ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İlker53

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, kasamın içinden CS:GO oynarken (ekran kartı yaklaşık 80 derece civarlarında) garip bir ses geliyor. Aynı vantilatörün pervanesine kağıt değdirir gibi tık tık diye bir ses. Fanlarda sıkıntı olabilir diye MSI Afterburner'dan fan hızını arttırıp yükselttim ancak o ses gelmiyordu, ekran kartında bir sıkıntı mı vardır ondan da emin değilim. Veya herhangi fandan... Kasanın içini de kontrol ettim herhangi bir kablo fanlara temas etmiyor, sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Ekran kartım 2060S. AC Odyssey veya ağır bir oyun oynarken de yine aynı sıcaklıklarda çalışıyor ancak bu tarz bir ses çıkmıyor kasadan. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim sorun çözüldü basit bir şeymiş.
Soğutucu fanlardan birisinin oturduğu yer gevşemiş sesin çıkması ondan kaynaklanıyormuş .
Sıcaklık konusunda da kasayı temizleyip tozlarını alacağız tekrardan teşekkürler.
Ekran kartının 80 dereceyi görmesi normal değil. Ses sorunu ekran kartı ile alakalı olabilir yüksek ihtimal. Diğer ihtimal ise PSU nuzun fanları bir yere değiyor ya da balans ayarı kaymış olabilir. PSU fanları genelde aşağı bakar alt tarafı kontrol edin kasanın olmadı kasayı açın psu bölmesine bi ışık tutun.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim sorun çözüldü basit bir şeymiş.
Soğutucu fanlardan birisinin oturduğu yer gevşemiş sesin çıkması ondan kaynaklanıyormuş .
Sıcaklık konusunda da kasayı temizleyip tozlarını alacağız tekrardan teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı