Kasadan garip bir ses geliyor

Şayir

Decapat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi aksamlar. Linki paylaştım. Bir şeyleri ters yaptık sanırım. Bayağı sert bir ses geliyor. Ekran kartını çıkardım ondan kaynaklı değil. İşlemci soketlerini tam oturtamadım diye olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterince gerginse kablo ki buradan öyle gözüküyor çıkarır.
Kendi sistemimde de olmuştu kablo sürtmesinden kaynaklı böyle bir ses sorunu.

Gergin olup olmadığını bilmiyorum ama ben kablonun çarptığını göremiyorum bence fanın dönmesi ile soğutucu bloğunun titremesini düşünüyorum. Gerginliğinden böyle bu kadar güçlü olur mu bilmiyorum hocam. Ben sistemi ilk aldıktan 1 gün sonra olmuştu böyle bir ses ama böyle aralıksız değildi.

Gergin olup olmadığını bilmiyorum ama ben kablonun çarptığını göremiyorum bence fanın dönmesi ile soğutucu bloğunun titremesini düşünüyorum. Gerginliğinden böyle bu kadar güçlü olur mu bilmiyorum hocam. Ben sistemi ilk aldıktan 1 gün sonra olmuştu böyle bir ses ama böyle aralıksız değildi.

Fanın kendisi ile de alakalı olabilir tabii ki. Ben yanlış görmüyorsam bir tane kablo fana aşırı derece yakın bu yüzden de kablo çarpması olduğunu düşündüm direkt.
Hata sanki 4. kablo fanın altında gibi.

1679601557992.png

Fanın kendisi ile de alakalı olabilir tabii ki. Ben yanlış görmüyorsam bir tane kablo fana aşırı derece yakın bu yüzden de kablo çarpması olduğunu düşündüm direkt.

Eki Görüntüle 1712393

Kendi Intel stok işlemcim ile karşılaştırdım. Siyah kablo fan ile bloğun arasında kalmış gibi gözüküyor dediğiniz gibi. Haklısınız hocam.

Dediklerinizi simdi deniyorum. Ben soketleri tam geciremedigimden supheleniyorum fakat bakacagim.
Yukariya resim biraktim. Kasanin arka kapahi kapatinca bu kablo anakarta temas ediyorsa bir sorun teskil eder mi? CPU kablosu ne yaptıysam başka yerden alamadım kısa kaldı.

Ses düzeldi arkadaşlar. Muhtemelen işlemci soketlerini tam takamadık. Yalnız bir sorun daha var :( Egzoz fanı çalışmıyor. SYS fanına taktım. İlk 3 pine soktum 4 pinli çünkü. Öndeki fanlara zaten hiç girmiyorum onlar da çalışmıyor.

Net bir şey söylemek zor, egzoz fanı neden çalışmıyor. PSU'dan geliyor olabilir mi? İyice geldiği yeri dinleyin. Videodaki gibi tek sefer mi yapıyor o sesi, aralıklarla yapıyor mu?

Üstat egzoz fanını anakarta taktım SYS fanına. 3 soketli fan 4 soket var SYS fanında. Sorun düzeldi ama fan çalışmıyor maalesef. Öndeki fanlar da çalışmıyor.

İşlemci soğutucu kablosunu düzeltin öncelikle. Muhtemelen kablo çarpmıyor ama siz düzeltip sese bakın.

Maalesef arkadaşlar, ses tekrar başladı. Kasayı kaldırayım derken yine aralıksız ses devam ediyor. Bilgisayarcıya götürmek en doğrusu. Beceremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dediklerinizi simdi deniyorum. Ben soketleri tam geciremedigimden supheleniyorum fakat bakacagim.
Yukariya resim biraktim. Kasanin arka kapahi kapatinca bu kablo anakarta temas ediyorsa bir sorun teskil eder mi? CPU kablosu ne yaptiysam baska yerden alamadim kisa kaldi.

Ses duzeldi arkadaşlar muhtemelen islemci soketlerini tam takamadik. Yalniz bir sorun daha var :( egzoz fani calismiyor. SYS fanina taktim. İlk 3 pine soktum 4 pinli cunku. Ondeki fanlara zaten hiç girmiyorum onlar da calismiyor.

Üstat egzoz fanini anakarta taktim SYS fanina. 3 soketli fan 4 soket var SYS faninda. Sorun duzeldi ama fan calismiyor maalesef. Ondeki fanlar da calismiyor.

Maalesef arkadaşlar ses tekrar basladi. Kasayi kaldirayim derken yine araliksiz ses devam ediyor. Bilgisayarciya goturmek en dogrusu. Beceremedim

Benim de Intel fan kullandım. Bozulunca benzer ses çıkarıyor, soğutucuyu değiştirir bilgisayarcı en fazla. Anakartı bilmiyorum fakat egzoz fanı direkt PSU'ya bağlayıp çalıştırabilirsin. Tabii Molex girişi varsa.

Benim de Intel fan kullandım. Bozulunca benzer ses çıkarıyor, soğutucuyu değiştirir bilgisayarcı en fazla. Anakartı bilmiyorum fakat egzoz fanı direkt PSU'ya bağlayıp çalıştırabilirsin. Tabii Molex girişi varsa.
Bu sorunu nasil cozebilirim peki ? Kasa yan yatikken sessizdi sonra kaldirirken tekrar basladi

Eki Görüntüle 1712393

Kabloyu ayirmama ragmen hic temas etmemesine ragmen tekrar boyle inanilmaz bir ses cikiyor araliksiz

Yukariya resim biraktim. Kasanin arka kapahi kapatinca bu kablo anakarta temas ediyorsa bir sorun teskil eder mi? CPU kablosu ne yaptıysam başka yerden alamadım kısa kaldı.

Ses düzeldi arkadaşlar. Muhtemelen işlemci soketlerini tam takamadık. Yalnız bir sorun daha var :( Egzoz fanı çalışmıyor. SYS fanına taktım. İlk 3 pine soktum 4 pinli çünkü. Öndeki fanlara zaten hiç girmiyorum onlar da çalışmıyor.

Üstat egzoz fanını anakarta taktım SYS fanına. 3 soketli fan 4 soket var SYS fanında. Sorun düzeldi ama fan çalışmıyor maalesef. Öndeki fanlar da çalışmıyor.

Maalesef arkadaşlar, ses tekrar başladı. Kasayı kaldırayım derken yine aralıksız ses devam ediyor. Bilgisayarcıya götürmek en doğrusu. Beceremedim.
Sistem değil de CHS F, CHS Fan ya da Chase Fan vs. yazan kasa fanı kısmına tak istersen.

Sistem değil de CHS F, CHS Fan ya da Chase Fan vs. yazan kasa fanı kısmına tak istersen.
Dediklerinizi bu anakartta bulamiyorum. b460m-a pro

Soğutucuyu tam takamıyorsun muhtemelen.
Ben de oyle dusunuyorum ustad bu ses bana tanidik geliyor ayni sorunu daha once yine yasadim sanirim. Acaba termal macundan olabilir mi ? Sicaklik disi boyle ses cikarir mi ?

Geri
Yukarı