CS GO'da menülerde kasma ve yankı yapma sorunu

Roherty

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Bundan iki gün önce Steam'den CS GO satın aldım. Ekran kartım R7 250 ve güncel driverını kurunca AMD Evolved (Optimizasyon Programı) da yüklendi. Başta CS GO'yu açtım ve ve oyun kendiliğinden grafik ayarları Düşük - Orta - Çok Yüksek - Çok Düşük gibi karışık verdi. Daha sonra AMD Evolved ile optimize ettim ve 2-3 ayar hariç hepsini Çok Yüksek yaptı , 8X MSAA ve 16X Anisotropic ayarı verdi başta şaşırdım ama oyuna girince oynanışın gayet akıcı olduğunu görünce içim rahatladı.

Oyun içerisinde donma , kasma gibi hiç bir problem yok fakat menülerde birşeye tıklayınca veya arada bir kısa süreli donuyor ve o anki ses yankılanmaya başlıyor. Oyun içerisindeyken ESC basıncada bir anlık oluyor bu. Sistemi benden daha iyi olan başka bir arkadaşımdada aynı sorun varmış.

Neden kaynaklanıyor olabilir bu sorun ? Varsa çözümü nasıldır ? Sistemim imzamda yazdığı gibidir.

Not: AMD Evolved ile optimize etmeden önce de aynı şekilde menülerde donma oluyordu.

Buda AMD Gaming Evolved'ın sistem için yaptığı optimizasyonun ekran görüntüsü ;

ql3lbZ.jpg

Son düzenleme:
Aynı sorunu bende eski bilgisayarımda yaşıyordum. Sebebini tam bilemiyorum ama yenisine geçince hepsi ortadan kalktı. Sanırım sistemle alakalı bir sıkıntı oyunla ilgisi yok.

Dostlarim bir tahminim var ama pek emin degilim. Sorunun 2 cekirdekli islemcilerden kaynaklanabilecegini dusunuyorum.

Fakat ilk mesajimda bahsettigim arkadasimin islemcisi 4 cekirdek ancak ondada oluyor. Bilemiyorum yardimlarinizi bekliyorum. @Recep Baltaş

Envanterin çok dolu olmasından kaynaklanıyorda olabilir.Eğer doluysa envanter'de sadece silahları gösteri seçersen sorun düzelir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı