Çözüldü CS:GO'da paket kaybı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

BulletBill5.55

Centipat
Yer
Ordu/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yeniyetme bile olmayan bilgisayar mühendisi öğrencisi
RAM
16 GB 2933 Mhz
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 1650 Ti
Anakart
?
İşlemci
i5-10300H
Arkadaşlar 1.5 haftadır hiç bilmediğim sebepten dolayı CS:GO'da silah yarışı modunda 10-15 saniyede bir, Dust 2 gibi haritalarda 30-45 saniyede bir loss değerim artıyor, (%20-30'ları görüyorum ve sadece o esnada ping değeri de 200-300leri görüyor ama normalde ping sorunum yok) buna bağlı olarak da oyun sürekli takılıyor veya geç tepki veriyor. İnternette sorun yok, kendi mobil internetimi de deniyorum olmuyor. Başka oyunlarda da sorun yok gibi. Registry ayarlarıyla oynadım yok oyunu silip yükledim yine yok her şeyi yaptım ama düzelmiyor bir türlü. Ondan önce de Registry'de 1-2 ayar yapmıştım onunla alakası olmaz herhalde çünkü yaptığım ayarlar VirtualBox ile ilgiliydi. Başka ne yapabilirm?
bunu bir kere daha hortlatayım...

Çözüm
Arkadaşlar, bugün Windows Insider programına katılarak Build 22581 güncellemesini yükledim ve bir de küçük güncellemesi vardı onu da yükledim ilginç bir şekilde sorun düzeldi. (büyük güncellemeyi (22581.100) yapınca çok daha berbat hale gelmişti küçük güncellemeyi (22581.200) yapınca asıl düzelme oldu) her şeyi yaptığım halde düzelme olmamıştı ama o güncellemeden sonra eskisi gibi oynayabildim. Teşekkür ederim.
Eğer internet altyapınızla alakalı olmadığına eminseniz oyunda denenebilecek tek bir şey var. Maksimum bant genişliğini yüksek bir değere veya sınırsıza almalısınız. Menüde, matchmaking ping ayarı ile aynı yerde bulursunuz. Oyuna yeterince internet trafiği sağlanmazsa loss veya choke görülebilir.

Öte yandan, internet paketiniz hızlı olsa dahi kullandığınız routerın kalitesiz olmasından dolayı kendisine bağlanan cihaz sayısının artmasıyla birlikte gelen/giden paketleri yönetmekte zorlanabilir. Bu durum da ping ve paket kaybını tetikler. Bu senaryoda kullandığınız routerın daha iyi bir cihazla değiştirilmesi veya mevcut cihazın modem özelliğini korumak için onu köprü moduna alıp daha kaliteli bir routerı eski cihaza bağlayıp kullanmak gerekir.

İSS kaynaklı olma ihtimali de epey yüksek. Kullandığınız şirketin sizin bölgenize hizmet veren yönlendiricisinin zayıf olması veya bir sebepten ötürü artan talebi karşılamakta zorlaması sonucu paketlerin iletilmesi aksayabiliyor. Kullanıcı olarak bunu tespit etmek zor. (Pingpotter programı veya Windows'taki trace route aracı kullanılabilir.) İSS'lerin çağrı merkezindeki elemanlar bile bu sıkıntıları göremez/gösterilmez. Zira bu şirketler kalitesiz olduklarını kabul etmek istemezler. Bu durumda da İSS değişikliği gereklidir. Mesela ben üç farklı şirkete düşük ping ve paket kaybı olarak şu tecrübeyi elde ettim: TürkNet>Türk Telekom>Millenicom
Millenicom'da CS:GO oynayamaz olmuştum. O kadar rezaletti.

Eğer internet altyapınızla alakalı olmadığına eminseniz oyunda denenebilecek tek bir şey var. Maksimum bant genişliğini yüksek bir değere veya sınırsıza almalısınız. Menüde, matchmaking ping ayarı ile aynı yerde bulursunuz. Oyuna yeterince internet trafiği sağlanmazsa loss veya choke görülebilir.

Öte yandan, internet paketiniz hızlı olsa dahi kullandığınız routerın kalitesiz olmasından dolayı kendisine bağlanan cihaz sayısının artmasıyla birlikte gelen/giden paketleri yönetmekte zorlanabilir. Bu durum da ping ve paket kaybını tetikler. Bu senaryoda kullandığınız routerın daha iyi bir cihazla değiştirilmesi veya mevcut cihazın modem özelliğini korumak için onu köprü moduna alıp daha kaliteli bir routerı eski cihaza bağlayıp kullanmak gerekir.

İSS kaynaklı olma ihtimali de epey yüksek. Kullandığınız şirketin sizin bölgenize hizmet veren yönlendiricisinin zayıf olması veya bir sebepten ötürü artan talebi karşılamakta zorlaması sonucu paketlerin iletilmesi aksayabiliyor. Kullanıcı olarak bunu tespit etmek zor. (Pingpotter programı veya Windows'taki trace route aracı kullanılabilir.) İSS'lerin çağrı merkezindeki elemanlar bile bu sıkıntıları göremez/gösterilmez. Zira bu şirketler kalitesiz olduklarını kabul etmek istemezler. Bu durumda da İSS değişikliği gereklidir. Mesela ben üç farklı şirkete düşük ping ve paket kaybı olarak şu tecrübeyi elde ettim: TürkNet>Türk Telekom>Millenicom
Millenicom'da CS:GO oynayamaz olmuştum. O kadar rezaletti.
ama 1.5 hafta önceye kadar bir şey yoktu. nasıl oldu da birden patlak verdi?
Hdd mi var Ssd mi ? loss bazen hdd kaynaklıdır cs de. Ama genelde netten.
Ssd var

Millenicom'da CS:GO oynayamaz olmuştum. O kadar rezalett
Turkcell Superonline var ve 1.5 hafta önceye değin hiçbir sorun yaşamamıştım. başka ne olabilir ki sebebi ve bilgisayardan yapabileceğim başka ayar yok mu?
bu arada 80 GB lık indirme yapmıştım bundan sonra oldu bu ama diğer hiçbir işlemde sorun yok.

cl_interp_ratio'yu 2'den 1'e almayı dener misin? Eğer etki etmezse tekrar 2 yapmayı unutma.

arkadaşlar bu sorunu çözebilecek birisi yok mudur ? hiçbir şey işe yaramıyor uyuz gibi ne yaparsan yap düzelmiyor.
Wifi değilde lan kablosu ile oynamayı dene , işlemci ve ekran kartı sıcaklığını kontrol et , Hdd değiştirme imkanın varsa değiştirip dene. En büyük loss sebepleri bunlar. Sıcaklıkları kontrol edip yazar mısın bi.

Arkadaşlar, bugün Windows Insider programına katılarak Build 22581 güncellemesini yükledim ve bir de küçük güncellemesi vardı onu da yükledim ilginç bir şekilde sorun düzeldi. (büyük güncellemeyi (22581.100) yapınca çok daha berbat hale gelmişti küçük güncellemeyi (22581.200) yapınca asıl düzelme oldu) her şeyi yaptığım halde düzelme olmamıştı ama o güncellemeden sonra eskisi gibi oynayabildim. Teşekkür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı