CS:GO'da PC ısınınca kapanıyor

Oyundan oyuna değişir. "VALORANT" işlemci odaklı olduğu için ekran kartını çok kullanmaz. Büyük ihtimalle işlemcisi 90C'ye kadar dayanabiliyor veya soğutması iyi. CS:GO ise ekran kartı kullandığı için arkadaşın ekran kartı 85C'ye kadar dayanabiliyor demekki.
CS:GO da çok işlemciye yük bindiren bir oyundur. Yani işlemci , ekran kartından daha önemlidir CS:GO'da.

(Masaüstü olduğunu varsayıyorum.)

85-90 derece fazla. Önerilerim:
1- Kasa tozlu ise ilk başta güzelce temizleyin.
2- Yan kapağı açılabilen bir kasa olduğunu tahmin ederek yan kapağı açıp kullanın. ( Bu durumun bilgisayarın içini daha çabuk tozlandıracağını unutmayın.)
3- Kasanın konumu çok önemli. Ayak altında ve hava almayan bir yer de ise bu da sıcaklıkları etkiler. Hava alan yerden yüksek bir yere koyun.
4- Ortam sıcaklığı da etki eden bir diğer faktör. Odanızı olabildiğince serin tutmaya çalışın. Oda temizliğine önem verin.
5- Kasanın içindeki hava sirkülasyonu da çok önemlidir. Kasanızda kaç adet fan var bilmiyorum ama üst kısımda toz filtresi vs. varsa içerideki sıcak havayı dışarı atmak amacıyla (örn.) 12cm fanlar alabilirsiniz.
6- Ekstra olarak da otomatik fan ayarından memnun değilseniz MSI Afterburner üzerinden fan ayarı yapabilirsiniz.

Termal macun sürdüğünüzü söylediniz. O zaman içindeki tozlarıda almışsınızdır. Sisteminizi belirtirmisiniz?
Hocam neden üzgün attınız ? Zaten konuyu açan arkadaş gerekli bilgileri net vermediği için ben de masaüstü pc olarak varsaydım. Bir de kime sorsanız CS:GO'nun işlemci oyunu olduğunu söyler. Valorant oynamadığım için bilmiyorum.

Hocam neden üzgün attınız ? Zaten konuyu açan arkadaş gerekli bilgileri net vermediği için ben de masaüstü pc olarak varsaydım. Bir de kime sorsanız CS:GO'nun işlemci oyunu olduğunu söyler. Valorant oynamadığım için bilmiyorum.
Valorant'ın optimizasyonu çok kötü. Ve bu yüzden işlemciye gereksiz yük bindirdiği için kaynaklanıyor.

Termal macun sürdüğünüzü söylediniz. O zaman içindeki tozları da almışsınızdır. Sisteminizi belirtir misiniz?

Sistemim HP 15ay 102NT. i5 7200U, R5 M330, 8 GB RAM mevcut. Tozları da temizledim
Bende oyuncu laptopu kullanıyorum. Sana önerim içini temizlemen ve termal macun yenilemen. Ben bunları yaptığımda baya işime yaradı.
Söylediğim gibi termal macunu değiştirip içini güzelce temizledim zaten.

Söylemeyi unuttuğum için özür dilerim laptop kullanıyorum. Laptoplarda bu derecelerin çok fazla olmadığını okumuştum.
Hocam laptop olduğunu keşke daha önce belirtseydiniz. ( Yeni üyeymişsiniz. Hocam Technopat kurallarını okumanızı tavsiye ederim.)

Laptop ise kaliteli bir laptop soğutucusu almanızı ve bulunduğunuz odayı serin tutmanızı öneririm.

Sistemim HP 15ay 102NT. i5 7200U, R5 M330, 8 GB RAM mevcut. Tozları da temizledim

Söylediğim gibi termal macunu değiştirip içini güzelce temizledim zaten.
RAM'leriniz 2x4GB'mi yoksa Tek kanal 8GB'mi büyük ihtimalle bu yüzden kaynaklanıyordur. Ayrıca FPS'inizi sabitlemeyi veya soğutucu almayı deneyin. Gerekenleri yapmışsınız zaten.

RAM'leriniz 2x4GB'mi yoksa Tek kanal 8GB'mi büyük ihtimalle bu yüzden kaynaklanıyordur. Ayrıca FPS'inizi sabitlemeyi veya soğutucu almayı deneyin. Gerekenleri yapmışsınız zaten.
Ram 8x1. fps 90-100 arasında beni tatmin ediyor. Sorun termal macunu değiştirmeden önce yoktu. Termal macunu değiştirdim sıcaklık düştü ancak bu sorun çıktı.

Ram 8x1. fps 90-100 arasında beni tatmin ediyor. Sorun termal macunu değiştirmeden önce yoktu. Termal macunu değiştirdim sıcaklık düştü ancak bu sorun çıktı.
Valorant FPS'inizi 60'a veya 70'e sabitlerseniz sıcaklık azalır. Ayrıca düşük ayarlarda oynayın. Son olarak çözünürlüğünüzü düşürmeyi deneyin. Başka seçenek yok gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı