CS:GO'da performans düşmesi

Phipse35

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar! CS:GO oynuyorum bir süredir. Fakat bir durum gözüme çarptı. Eskiden 200-220 FPS aldığım dizüstü bilgisayarımda şu anda 85-110 FPS arası alıyorum. Aynı haritalarda hatta grafikleri en yüksekten en düşüğe çekmiş halde bile sonuç bu. Acaba neden kaynaklıdır bir çözüm öneriniz var mı?

Merhaba arkadaşlar! CS:GO oynuyorum bir süredir. Fakat bir durum gözüme çarptı. Eskiden 200-220 FPS aldığım dizüstü bilgisayarımda şu anda 85-110 FPS arası alıyorum. Aynı haritalarda hatta grafikleri en yüksekten en düşüğe çekmiş halde bile sonuç bu. Acaba neden kaynaklıdır bir çözüm öneriniz var mı?

Sistemini yazar mısın?

Denetim masasında program ekle kaldır listesinde yüklenme tarihine göre programları listeleyip bir programın buna neden olup olmadığını inceleyebilirsiniz. İlaveten oyun açıkken görev yöneticisini açarak performans sekmesinde işlemci, ekran kartı vs. %100'e dayanıyor mu diye kontrol edebilirsiniz. Örneğin bizim bir müşterimiz son zamanlarda sisteminde çok yavaşlama olduğu söyledi ve bağlanıp baktığımızda yeni kurduğu yazıcı sürücüsünün buna neden olduğunu ve işlemci kullanımını %100'e getirdiğini tespit ettik.

Dell'in Inspiron 7577 modelini kullanıyorum. GTX 1050TI/ i7 7700HQ/ 16 GB ram/ 256 GB SSD'li modeli.

Optimizasyon kötü ayrıca nviada denetim masasından ayar yapabilirsin. Kalite olarak işaretlenmiş şeyleri performansa çevir ve bazen Intel'in işlemcisi devreye giriyor nviada denetim masasından açıklamaları vb oku ve performansa yönelik yap seçenekleri 20-50 FPS arası artırır belki sorunun da çözülür.

Oyunu güncelleye güncelleye eski sistemlerde daha ağır hale getirdiler. HD 4350 ile 90-100 FPS oynardım zamanında, şimdi GT 730 ile 50 FPS üstünü görürsem öpüp başıma koyarım. Sırf bu yüzden bıraktım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı