CS:GO'da takılmalar var

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Yıllardır CS:GO'da takılma sorunu yaşıyorum. Linux veya Windows 10'da oynasam da hiç fark etmiyor, aynı sorun hep var. ISS olarak Superonline fiber 24 Mbps kullanıyorum. Speedtest ping ölçümlerimde 5 ms çıkıyor. Download hızı 30'larda, upload ise 5'lerde, bazen 6. internete kablolu olarak bağlanıyorum. Kablo yeni ve kabloda bir sorun yok. Kablo CAT6. kablosuz bağlanırken de aynı sorun var.

Yıllardır CS:GO'da takılma sorunu yaşıyorum. Linux veya Windows 10'da oynasam da hiç fark etmiyor, aynı sorun hep var. ISS olarak Superonline fiber 24 Mbps kullanıyorum. Speedtest ping ölçümlerimde 5 ms çıkıyor. Download hızı 30'larda, upload ise 5'lerde, bazen 6. internete kablolu olarak bağlanıyorum. Kablo yeni ve kabloda bir sorun yok. Kablo CAT6. kablosuz bağlanırken de aynı sorun var.

Sistem nedir sıcaklık değerleri?

@trans_women Bilgisayarda da sorun olabilir bios güncelleyin, ekran kartı driverını güncelleyin; çözülmezse ısı değerlerine bakın veya vsync açıp bir deneyin hocam.

__GL_SHADER_DISK_CACHE=1 __GL_SHADER_DISK_CACHE_SKIP_CLEANUP=1 %command% bunu CS:GO'nun başlatma seçeneklerine yapıştır. Bu ayar gölgeleri diske önbellekleyecek, Linux'da oyun oynarken takılmaların çoğu gölgeler derlenirken yaşanır. Gölge derleme işi işlemciyi zorlar ve takılmalara sebep olur, bu ayar yapıldığında zaten bir kere işlenmiş olan gölge bilgisini depolar ve tekrar gerektiğinde işlemci yerine diskteki hazır veriyi kullanır. Kısaca bu ayarı koyduktan sonra oyunu oynadıkça zamanla takılmaların azalması ve geçmesi lazım.

Bu ayar NVIDIA için geçerli, AMD ve Intel için otomatik yürütülüyor olması lazım.

Sistem özellikleri vahiy yoluyla gelmiyor.

Oyunu 60 FPS sınırlasam da, 144 FPS sınırlasam da, hiç sınırlamasam da fark etmiyor. Bu sorun hep var. Isı değerlerimi takip ederim ve normal değerdeler.

Sistemimi ekran kartı hariç 2015 yılında toplamıştım. Eski olduğu için BIOS güncellemesi yok.
Anakart: Asus Z97 Pro Gamer
İşlemci: i5 4690K
Ram: iki adet 8 GB DDR3 1600 CL9
Ekran kartı: NVIDIA 1650S
SSD var ama oyun SSD'ye yüklü değil, oyun HDD'ye yüklü ama HDD yeni ve SMART değerleri iyi.

Monitör görüntü kablomu değiştirmek de çözüm olmadı. Paugge marka kablo kullanıyorum şuan.

Güncelleme: Oyunu SSD'ye taşıdım, yarım saat oynadım, yalnızca 1 kez takılma oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı