CS:GO'daki rekabetçi rank sistemi nasıl çalışıyor?

İğrenç bir sistem var hala çözemedim. El sonu aldığın EDO’lar rank atlamana daha da yardımcı oluyor. Keleş rankına kadar 4-5 win alınca rank atlarsın. Sonrasın da zorlaşıyor ve bazen saçma şekilde 7-8 kere kazansan da atmıyor. Gidip berabere kalıyorsun 4-5 adam vurmuş şekilde rank atıyor.

Oyun içi uyuma dikkat etmeniz gerek.
1-) İsabet oranınız iyi olmalı.
2-) KDA'nızı yükseltmeye bakın.
3-) Edo ve MVP olmaya çalışın.
4-) Karşı takımın rütbe durumu.
Kısacası kill, asist, edo ve karşı takımdakilerin rütbesi önemli.

Değişik bir sistem. LOL'deki gibi belli bir puanın yok. Aslında var ama oyuncular göremiyor. Bazen 10 maç kazanıyorsun arka arkaya rank atlatmıyor sonra 1 maç kaybediyorsun derank yiyorsun. Bu olayı yaşayan çok arkadaşım var ben dahil. Ama bazen de yeni çıktığın rankte 2 win alıp yine rank atladığın oluyor. Değişik bir sistem.

Tamamıyla edo ve maç kazanma üzerine. Misal raundu kazanınca 100 puan alıyorsa takım eğer siz edo aldıysanız herkesten 5'ya da 10 puan alıp size ekleniyor. Maç kazandıysanız da atıyorum 1000 puan ekleniyor.

Mesela 0 Puan Silver 4 rankı diyelim. Silver 5 olman için 100 puan kazanman gerekli. Maçları kazanıp kazanmamana ve vurduğun adam sayısına bağlı olarak - ve + değerler değişkenlik gösterir. Ayrıca ne kadar EDO alırsan o kadar pozitif.

Ben şu an MG2'yim. MG1 rankındayken istisnasız her maç 30 vuruyordum ve çok yüksek ihtimalle kazanıyorduk. Böyle bir 10-15 maç gitti ama hala rank atlayamadım. Sonra karşıya çok iyi bir takım geldi. Ben o maçta 10-12 adam civarı vurdum ama ucu ucuna kazandık. Ardından rank atladım.

Düşerken ise, bayağı bir adam vurup kaybediyorsan az puan gider. Örneğin 75->60 gibi. Eğer hem vuramayıp hem kaybediyorsan hızlı bir şekilde rank düşersin.

Açıkçası karışık bir sistem. Ne olacağı belli olmuyor. Umarım faydalı olmuşumdur.

Şizofrenik bir sistem. Anlamaya uğraşırsan oyunu bırakırsın boşver;)

Düz mantık olarak ne kadar az loss'un varsa o kadar hızlı yükselmene imkan veriyor. Ama ilk on maçı öyle iyi oynamalısın ki Silver cehennemine yakalanmadan geçmen lazım. Yoksa toksikler yüzünden çakılı kalabilirsin. EDO alman yine değerli bir etmen. HS'ler de etmen diyorlar ama üst üste HS atarsan bu sefer de rapor ediyorlar maalesef hile diye:)
Tamamıyla EDO ve maç kazanma üzerine
Aslında daha çok maç kazanmanın yanında az kaybetmene dayalı gibi bence. Loss ne kadar düşükse o kadar hızlanıyor rank atlamak.

Yeni konular

Geri
Yukarı