CS:GO'dan ban mı Yedim?

İşletim sistemi
Windows 10

mrtlkrky

Decapat
Merhaba, geçenlerde Witcher 1 oynamak için Donanım Haber Forum'dan Türkçe yama indirdim ve kurdum fakat oyunu açtığım zaman Steam profil fotoğrafım silindi. Kullanıcı adım "76561198843142639 " olarak değişti ve profil açıklamama şu yazı geldi "Your account will get banned at 02 February 2020 (11:59:00) GMT. You will not be able to play on public servers in Counter-Strike: Global Offensive and you will not be able to trade any in-game items after 26 July 2021 (11:59:00) GMT. They will be trade banned forever. If you want save your items, send it to another account." ben VAC mı yedim? Lütfen beni aydınlatın.

Hesabiniz ücüncü sahislar tarafindan ele gecirilmis. Asagidaki adimlari sirayla uygulayin ve hicbirini atlamayin. Bilgisayarinizi taramaniz ve yamayi silmeniz yeterli bir islem degil.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login Buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) Güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin. Hesabınızı çaldırdığınız cihaz üzerinden şifre değişimi ise yaramayabilir.
4) Hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Kesinlikle itemlerinizi takaslamayin. Takasladiginiz an tüm itemleriniz dolandiricinin eline gececektir.
Valve hicbir zaman yasaklama verilecegi zaman bildirim yapmaz.

Ayrica bunun yama ile direkt bir baglantisi oldugunu sanmiyorum. Öyle olsaydi DH gibi bir sitede binlerce kullanici magdur olurdu. Konu altinda hesabinin calindigini söyleyen var mi baska? Sanmiyorum gerci.

Son zamanlarda item sitelerine hesabinizla giris yaptiniz mi? Bu genelde CS: GO oynayan kisilerin basina gelen bir durum. Bedava item diye bilinmedik sitelere Steam hesabinizla giris yapmayin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı