CS:GO'nun Topluluk sunucularından virüs bulaşabilir mi?

İhtimal yok değil. Koruması ve güvenliği olan bilindik sunuculara girerseniz hiçbir sorun olmaz.

Bir de, bazı topluluk sunucularının kullandığı skin değiştirme eklentileri VAC hatası verdirebiliyor; bazılarından ban bile yiyebiliyorsunuz. Onu da eklemek isterim, dikkatli olun yani.

İnanmıyorsanız gülmek yerine internete bakabilirsiniz, örnekleri var arkadaşlar. Kafadan sallamıyorum burada.

Son düzenleme:
Sunucuya bağlanırken sunucunun dosyaları(texture, skin vb.) bilgisayarınıza iniyor. Steam'e yakalanmadan bu dosyaların arasına virüs sıkıştırabilirlerse evet, bulaşabilir.

Ama çok çok düşük bir ihtimal.

VAC korumalı sunucularda Valve %100 güvenliğinizi garanti ediyor. Hem hile olarak hem dosya olarak.
VAC korumalıların dışında çok çok çok düşük bir ihtimal. Valve upload edilen her mapin içerisinde virüs taraması yapıyor zaten. Valve'ın virüs taramasını geçecek bir virüs yoktur diye düşünüyorum.

@TÇB
VAC sisteminde oyun dosyalarını tarayan bir sistem de var. Ne idüğü belirsiz Rus sunucularında oyun dosyalarına 2-3 yasaklı plugin sızdırırlarsa görürsün gününü.
Birkaç sene önce çok oluyordu. Şu an durum nedir, bilmiyorum ama ihtimal sıfırdır diyemeyiz. Bildiğimiz şeyi konuşuyorum burada.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı