CS2 beta FPS değeriniz ve CS2 FPS değeriniz arasında fark var mı?

Optimizasyon sorunları hala mevcut mu?
Evet, mevcut. Ara ara donmalar, takılmalar oluyor.

Beta ve şu anki FPS değerlerim arasında değişkenlik yok, aynı. CS:GO'da aldığım değerlerin de yarısını alabiliyorum.

Plasebo mu yoksa betayı az oynadığımdan fark edemedim mi bilmiyorum ama oyun rekabetçide daha akıcı gibi. Ölüm maçında zortluyor birazcık ama. FPS'bilmiyorum cl_showfps aşırı hızlı değiştiğinden test etmedim CS2'de. Yazıp biraz baktım geçtim sonra.

Betada hiç oynamadım ilk kez bugün oynadım oyunu orta ayarlarda 120FPS civarı veriyor benim sistemimde. (1060+R5 2600) drop, donma, kasma problemi falan yok. Şu anlık güzel duruyor.

Ekranın sol yanında kibrit kutusu büyüklüğünde kare bir alan oluşuyor ve sadece siyah ya da beyaz olarak gözüküyor hiçbir şekilde düzeltemedim. FPS daha stabil hissettirdi ancak yine de çok sorunlu.

FPS değerlerini test etmedim. Ama betada alakasız çökme özellikle rekabetçide çok yaşanıyordu. O azalmış durumda ama dün bir oyunda üç kere çöktü. Maça giremeyince 2 saat ban yedim.

Bu arada çökmeye neden olan şey de Steam'ın arayüzü. Şu son arayüz güncellemesinden beri, Steam arayüzünde genel bir takılma sorunu var. Oyun içerisinde SHIFT+TAB çok kullanınca, Steamwebhelper.exe işlemlerinden biri kaynak sızıntısı yaşıyor.

Oyun esnasında mesajlaşma vb. işiniz yoksa şimdilik kapatın. Steam arayüzü halen düzelmiş değil. Sanısrın Epic bulundukları konumu sarstıda onlara benzer efektli arayüz yapmaya giriştiler.

Bu arada 1024x768, AA 8x, düşük ayarlar, Gecikme etkin ve gelişmiş ve FSR Dengeli kullanıyorum. Göze rahatsız edici gelmiyor. Büyük ihtimalle FSR 3.0 çıkınca Valve üzerinden büyük bir reklam dönecek. AMD söylediği 2-3 katı performans artışını(tüm oyunlar eskiler de dahil) sağlarlarsa, bu kayıplarınızı telafi edersiniz. Oyunlarda artık DLSS, FSR gibi teknolojilere geliştiriciler sırtlarını dayıyor.

Ayrıca başlangıç komutlarına şunları ekledim. Yabancı forumlarda bunun fare gecikmesini azalttığını söylüyorlar. Oyunun tam ekran ile çalışmadığını, bu komutlar ile tam ekranda çalıştığını söylüyorlar.

Kod:
-fullscreen -w 1024 -h 768

Genel olarak bazı durumlarda takılmalar sürüyor. Özellikle yeni arayüz efektleri, işlemciyi çok zorluyor. Bunlar bir de alakasız durumlarda üst üste binerse saçma takılmalar yaşanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı