CS2 Bluetooth kulaklık ile telsize basınca oyun takılıyor

Mantartabanca

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Huawei FreeBuds 5I kulaklık kullanıyorum ve oyunda k tuşuna basınca oyun anlık olarak donuyor ve telsiz açık olduğu sürece ses çok boğuk geliyor. Bunu kasada denerken de aynı problemi yaşadım, laptopta oynarken de aynı. Kablolu kulaklık ile denediğimde ise hiçbir problem olmuyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Bluetooth kulaklığın mikrofonu kullanıyorsanız eğer konuşma sırasında handsfree mod'a geçiyordur. Sanırım bu da anlık takılma yapıyor geçişlerde. Ayrıca konuşurken kulaklık stereo moddan çıkacağı için ses kalitesi çok düşecektir.

Başka bir mikrofon kullanın.

Bluetooth kulaklıklarda mikrofon açık ve kapalı şeklinde 2 farklı mod oluyor, bahsettiğiniz boğukluk konuşmaya başladığınızda mikrofon açıldığı için handsfree moduna geçiyor, mono ve daha kötü ses geliyor. Bundan kurtulmak için oyun içinden mikrofon olarak bilgisayarınızın mikrofonunu veya varsa başka bir mikrofonu seçin.

Takılmadan kurtulmak için ses ayarlarında adını hatırlayamadığım, açıklaması takılmayı önlemek için mikrofonu sürekli açık tutun şeklinde olan ayarı açmalısınız.

Bluetooth kulaklığın mikrofonu kullanıyorsanız eğer konuşma sırasında handsfree Mod'a geçiyordur. Sanırım bu da anlık takılma yapıyor geçişlerde. Ayrıca konuşurken kulaklık stereo moddan çıkacağı için ses kalitesi çok düşecektir.

Başka bir mikrofon kullanın.

Başka mikrofonum yok hocam. Yalnız şu an kullandığım kulaklık günlük kulaklık. Ben oyun için Bluetooth kulaklık almayı düşünüyorum ve onda da benzer problem olmasından çekiniyorum. Kafa üstü Bluetooth kulaklık alınca bu durum yaşanır mı? Nasıl düzeltebilirim?

Bluetooth kulaklıklarda mikrofon açık ve kapalı şeklinde 2 farklı mod oluyor, bahsettiğiniz boğukluk konuşmaya başladığınızda mikrofon açıldığı için handsfree moduna geçiyor, mono ve daha kötü ses geliyor. Bundan kurtulmak için oyun içinden mikrofon olarak bilgisayarınızın mikrofonunu veya varsa başka bir mikrofonu seçin.

Takılmadan kurtulmak için ses ayarlarında adını hatırlayamadığım, açıklaması takılmayı önlemek için mikrofonu sürekli açık tutun şeklinde olan ayarı açmalısınız.

Sürekli açık modu denedim hocam, onda anlık takılma olmuyor fakat ses sürekli boğuk kalıyor. Ayrıca sürekli ses açık olması oyun içinde çok ergonomik olmuyor. Kafa üstü Bluetooth kulaklık alsam bu durum yine yaşanır mı yoksa tüm Bluetooth kulaklıklarda yaşanır mı?

Hocam Bluetooth kulaklık ile Windows'ta oyun oynanmaz, hele ki mikrofon kullanılan oyunlar hiç oynanmaz, mikrofon açtıktan bir süre sonra oyunda sesler birbirine giriyor ve sesi tamamen kapatsanızda fullesenizde sürekli o karmaşık sesi duyuyorsunuz. Opus X ile mikrofonu devre dışı bırakarak bu ses sorununu çözdüm ancak bu sefer de ses kasma konusunda standart telefon kulaklıklarından bile daha kötü bir performans veriyordu.

Hocam Bluetooth kulaklık ile Windows'ta oyun oynanmaz, hele ki mikrofon kullanılan oyunlar hiç oynanmaz, mikrofon açtıktan bir süre sonra oyunda sesler birbirine giriyor ve sesi tamamen kapatsanızda fullesenizde sürekli o karmaşık sesi duyuyorsunuz. Opus X ile mikrofonu devre dışı bırakarak bu ses sorununu çözdüm ancak bu sefer de ses kasma konusunda standart telefon kulaklıklarından bile daha kötü bir performans veriyordu.

Kulaklığın kalitesinden bağımsız bu durum yaşanır mı yani hocam? Oyun için kafa üstü kulaklık almayı düşünüyorum, kablolu mu almam gerekiyor yani?

Kulaklığın kalitesinden bağımsız bu durum yaşanır mı yani hocam? Oyun için kafa üstü kulaklık almayı düşünüyorum, kablolu mu almam gerekiyor yani?

Kablosuz alabilirsiniz ancak Bluetooth değil Cloud 2 Wireless gibi kendi USB Dongle'ı olan modelleri öneririm.

Sürekli açık modu denedim hocam, onda anlık takılma olmuyor fakat ses sürekli boğuk kalıyor. Ayrıca sürekli ses açık olması oyun içinde çok ergonomik olmuyor. Kafa üstü Bluetooth kulaklık alsam bu durum yine yaşanır mı yoksa tüm Bluetooth kulaklıklarda yaşanır mı?

Kulak üstü hakkında bilgim yok ancak kulaklık değiştirmeden oyun içinde harici bir mikrofonu seçerseniz düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı