CS2 düşük FPS

RX 580 8GB ekran kartı
Intel x3470 işlemci
DDR3 1333mhz Kingston 8gb ram
DDR3 HIPMIP-H55 anakart

Hocam yalnız 5-6 ay betada kaldı daha sonra beta daha da genişledi. Yani bayağı test edildi kimsede mi rx580 8gb veya x3470 işlemci yoktu?

Bu arada bu sistemle GTA V yüksek ayarlarda kasmadan 60fps bazen 60 üstü alıyorum. RDR2'yi 58fpslerde yüksek ayarlarda bitirdim.
14 Yıllık işlemci kullanıyorsun. Değiştirme zamanı gelmiş artık.

RTX 3050 i5 13500H laptopumla csgoda250-400 alırken bunda 120-170 alıyorum en Low ayarlarda şaka gibi optimizasyon lazım.

Doğal hocam. 120 170 arası gayet doğal.

RX 580 8 GB ekran kartı.
Intel X3470 işlemci.
DDR3 1333MHz Kingston 8 GB RAM.
DDR3 hıpmıp-H55 anakart.

Hocam yalnız 5-6 ay betada kaldı daha sonra beta daha da genişledi. Yani bayağı test edildi kimsede mi RX580 8 GB veya X3470 işlemci yoktu?

Bu arada bu sistemle GTA V yüksek ayarlarda kasmadan 60FPS bazen 60 üstü alıyorum. RDR2'yi 58FPS'lerde yüksek ayarlarda bitirdim.

Hocam işlemciniz 10 yıllık falan o ne öyle :D işlemci + anakart + RAM değiştirirseniz anca kurtarır CS2'yi.

Doğal hocam. 120 170 arası gayet doğal.

Hocam işlemciniz 10 yıllık falan o ne öyle :D işlemci + anakart + RAM değiştirirseniz anca kurtarır CS2'yi.
Doğal falan değil. Forumdan birisi i7 12700h ile 200-300 alıyor Cs2’de. Hemen hemen aynı işlrmciler ekran kartı watt değerleri dahil aynı. Mux da yok ikisinde de. Bu kadar düşük fps alacaksak oynamayalım daha iyi altı üstü rekabetçi oyun. Bir rekabetçi oyunda 200fpsi geçmek için 60k para bayılmak mı gerekecek? Saçmalık.

Doğal falan değil. Forumdan birisi i7 12700h ile 200-300 alıyor Cs2’de. Hemen hemen aynı işlrmciler ekran kartı watt değerleri dahil aynı. Mux da yok ikisinde de. Bu kadar düşük fps alacaksak oynamayalım daha iyi altı üstü rekabetçi oyun. Bir rekabetçi oyunda 200fpsi geçmek için 60k para bayılmak mı gerekecek? Saçmalık.
CS eskiden CPU sinirli bir oyundu cunku her ekran karti oyunu rahatlikla kaldiriyordu. Artik durum degisti. Artik oyun tekrar ekran karti sinirili bir oyun. O yuzden ekran kartiniza gore bakilir kac fps aldiginiz. RTX 3050 mobil ile aldiginiz FPS gayet normal.

RTX 3050 çıkalı 2 sene olacak yakında. Sonuçta RTX serisi bir kart ve bu kart çıktıktan aşağı yukarı 2 sene sonra çıkan CS2'yi ''low'' ayarlarda 120 FPS oynatıyorsa normal falan değil. Ne var grafiğinde Cyberpunk mı yaptılar ya da Witcher 4 bitti de CS2 olarak çıktı benim mi haberim yok. GTX serisi bir kart bile en düşük kart olsa bile (zamanındaki 950, 1050'ler gibi) kendi çıkışından 2 sene sonra çıkan AAA bir oyunu en kötü ihtimal ile düşük grafiklerde yüksek FPS oynatır ama CS2 AAA bir oyun grafiği ile alakası yok. Tamamen sıkıntı optimizasyon ve düzeltirler diye düşünüyorum ne kadar bekleriz bilmiyorum da.

RTX 3050 çıkalı 2 sene olacak yakında. Sonuçta RTX serisi bir kart ve bu kart çıktıktan aşağı yukarı 2 sene sonra çıkan CS2'yi "Low" ayarlarda 120 FPS oynatıyorsa normal falan değil. Ne var grafiğinde Cyberpunk mı yaptılar ya da Witcher 4 bitti de CS2 olarak çıktı benim mi haberim yok. GTX serisi bir kart bile en düşük kart olsa bile (zamanındaki 950, 1050'ler gibi) kendi çıkışından 2 sene sonra çıkan AAA bir oyunu en kötü ihtimal ile düşük grafiklerde yüksek FPS oynatır ama CS2 AAA bir oyun grafiği ile alakası yok. Tamamen sıkıntı optimizasyon ve düzeltirler diye düşünüyorum ne kadar bekleriz bilmiyorum da.
Hocam güncelleme notu gene yayınlandı 28 Eylül için ama halen optimizasyon hakkında bir not bulamadım geç düzeltecekler sanırım optimizasyon sorununu sanırım anlaşıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı