CS2 için 20 bin TL sistem yükseltme önerisi

• Konuyu başlatan vnd3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 824

vnd3

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bölge Yöneticisi
Counter-Strike 2 için sistem yükseltmesine ihtiyacım var. Şu anki sistemimle 200-300 arası FPS alıyorum ve zaman zaman 150 FPS civarına düşüşler yaşıyorum. 20 bin TL bütçe ile nasıl bir yükseltme yapsam en iyi sonucu alırım? NVIDIA ekran kartı önerisi istiyorum.
  1. RTX 4070 alabilirim.
  2. 5800x3D ve RTX 4060 alabilirim.
Yapılacak önerilere göre PSU'nun sisteme yetip yetmeyeceği konusunda da bilgi verirseniz çok sevinirim.
Sistemi 1080p oyunculuk için kullanıyorum. Beklentim FPS değerimin en düşük 360 olması.

Sistem özellikleri:
Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max.
CPU: AMD Ryzen 5 5600X.
RAM: Vengeance 32 GB 3600C16.
GPU: MSI GTX 1660 Super Gaming X
PSU: Corsair Carbide serisi Spec-Delta 550W 80Plus.

Bence sistemi satıp 4070 ve 7600X bir sisteme geçmeniz daha iyi olur.

Counter-Strike 2 için sistem yükseltmesine ihtiyacım var. Şu anki sistemimle 200-300 arası FPS alıyorum ve zaman zaman 150 FPS civarına düşüşler yaşıyorum. 20 bin TL bütçe ile nasıl bir yükseltme yapsam en iyi sonucu alırım? NVIDIA ekran kartı önerisi istiyorum.
  1. RTX 4070 alabilirim.
Yapılacak önerilere göre PSU'nun sisteme yetip yetmeyeceği konusunda da bilgi verirseniz çok sevinirim.
Sistemi 1080p oyunculuk için kullanıyorum. Beklentim FPS değerimin en düşük 360 olması.

Sistem özellikleri:

4060 için yeter 4070 için sınır olur PSU.

İleride ekran kartı yükseltmesi düşünüyorsan 2.seçenek daha mantıklı ama yok uzun yıllar tutarım diyorsan 4070 al geç ileride işlemci değişmen gerekebilir lakin.

Ekran kartı yerine işlemciye odaklan FPS oyunu sonuçta bence DDR5 anakarta geçip 7600X takabilirsin CS:GO'da en iyi FPS veren işlemciydi bende kullanıyorum bayağı memnunum.

Bence sistemi satıp 4070 ve 7600X bir sisteme geçmeniz daha iyi olur.

4060 için yeter 4070 için sınır olur PSU.
Sıfırdan sistem almak daha maliyetli gibi görünüyor hocam üstün körü bir göz gezdirdim.
İleride ekran kartı yükseltmesi düşünüyorsan 2.seçenek daha mantıklı ama yok uzun yıllar tutarım diyorsan 4070 al geç ileride işlemci değişmen gerekebilir lakin.
2. Seçenek ile yola 2 yıl devam etsem bana yeterli olur. 2 yıl sonra DDR5 bir sisteme geçerim diye düşünüyorum.
Ekran kartı yerine işlemciye odaklan FPS oyunu sonuçta bence DDR5 anakarta geçip 7600X takabilirsin CS:GO'da en iyi FPS veren işlemciydi bende kullanıyorum bayağı memnunum.
CS2 ile birlikte işler biraz da ekran kartına bindi hocam.

1. RTX 4070 alabilirim.

Sistem özellikleri:
Buna guzel bir psu eklemen lazim elindekini satip. Ekran karti onermedim cunku CS Valo tarzi oyunlar islemciye biniyor. Ekran kartin 3500 4000 civarina gider. PSU'n hakkinda bilgim yok ancak o da 1K gitti desek 5K kalir. 2 , 3K guzel bir PSU ve
bunu yapistir. Butce daha yukari cikmaz ise Ekran kartini sonra degistir.

Duzenleme:

Bu sistemi almani oneririm direkt. Elindekini de guzel bir fiyata satsan cok uyguna gelir.

Sıfırdan sistem almak daha maliyetli gibi görünüyor hocam üstün körü bir göz gezdirdim.

2. Seçenek ile yola 2 yıl devam etsem bana yeterli olur. 2 yıl sonra DDR5 bir sisteme geçerim diye düşünüyorum.

4070 al sonradan yükseltme yapacaksan. DDR5 sisteme de cuk oturur o kart.

2. seçenek ile yola 2 yıl devam etsem bana yeterli olur. 2 yıl sonra DDR5 bir sisteme geçerim diye düşünüyorum.

Hocam yine de 4060/4060ti gayet yeterli olacaktır siz yine de işlemcinizi yüksek tutmaya bakın 4060 Full grafikte zorlanmaz diye düşünüyorum.

Buna guzel bir psu eklemen lazim elindekini satip. Ekran karti onermedim cunku CS Valo tarzi oyunlar islemciye biniyor. Ekran kartin 3500 4000 civarina gider. PSU'n hakkinda bilgim yok ancak o da 1K gitti desek 5K kalir. 2 , 3K guzel bir PSU ve
bunu yapistir. Butce daha yukari cikmaz ise Ekran kartini sonra degistir.

Duzenleme:

Bu sistemi almani oneririm direkt. Elindekini de guzel bir fiyata satsan cok uyguna gelir.
Sistem stokta yok sanırım hocam fiyatı görünmüyor. Kasayı satsam ortalama 30-32 bin TL bandında bir bütçem oluyor. DDR5 sistem için yeterli görünüyor sanırım.

Sistem stokta yok sanırım hocam fiyatı görünmüyor. Kasayı satsam ortalama 30-32 bin TL bandında bir bütçem oluyor. DDR5 sistem için yeterli görünüyor sanırım.

Hocam ekran kartını ikinci el alın. Piyasada çok fazla sıfırdan farksız garantili kutulu 7-8 ay kullanılıp satılığa koyulmuş kartlar var hem de piyasasının yarı fiyatı civarına. Biraz araştırma ve Param Güvende ile alacağınız normal bir kart yerine çok daha üstünü alabilirsiniz.

İşlemci konusuda aynı 10-20 yıl kullanılabilecek kadar sağlam ve eskimeyen parçalardandır işlemciler. Aradığınız işlemciyi ikinci el kısmında bakabilirsiniz fakat o kısım biraz daha zor.

Bak mesela şu kartın 0 piyasası 25 bin civarı iken 0 kutulu halini eleman 20bin TL'ye bırakmış bu şekilde çok fazla kart var minik araştırma ile halledersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı