Çözüldü CS2 mavi ekran hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

kargalgorkem

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Venegance 16GB (8*2) 3600MHZ CL18
Ekran kartı
Gigabyte RTX3060Ti OC
Anakart
MSI X570s Torpedo MAX
İşlemci
AMD Ryzen 7 5800X
Arkadaşlar sistemimi yeni topladım. Şu an için BF5 Forza Horizon vb oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadım uzun saatler oynamama rağmen. Ancak CS2 girdiğim zaman bilgisayar mavi ekran verip kapanıyor. Oyunu silip yüklemeyi ya da dosyaları doğrulamayı denedim ancak bir işe yaramadı. Prime95 ile işlemciye Memtest ile RAM'lere FurMark ile ekran kartına stres testi yaptım herhangi bir problem yok. Power Supply voltaj değerleri olması gerektiği gibi. Ancak hiçbir şekilde çözüme ulaşamıyorum.

Minidump raporlarım bu şekilde Minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hala durum aynı, AMD Ryzen Master Utility for Overclocking Control driver hatası var sadece diğerlerinden farklı olarak.

0x124 hatası, donanımsal sorunlara işaret ediyor, tuhaf ki sizde sadece 1 oyunda oluyor. Bu oyunla alakalı olabilir, taze olduğu için güncelleme bekleyin diyecem. MEMORY__UNKNOWN_FATAL_IMAGE, ram ile alakalı bir donanımsal soruna da işaret ediyor olabilir.

Ramlerini kontrol etmişsin evet, işlemci sıcaklıkları ne durumda oyunda?
Rich (BB code):
FAILURE_BUCKET_ID:  0x124_0_AuthenticAMD_MEMORY__UNKNOWN_FATAL_IMAGE_AuthenticAMD.sys
Sorunlar işlemciye işaret ediyor. Anakartının sitesinden chipset kurulumu yap.

İşlemciye taktığın soğutucu çok sıkı mı diye kontrol et, OC yok gibi gözüküyor ama yine de soracağım OC var mı işlemciyle alakalı?

Kullandığın Windows sürümü, crackli ya da herhangi spesifik/ bir sürüm mü?

Prime95 testinden fatal error almış mıydın? Rehberde yazdıklarımı gözden geçir, bunlar olmazsa temiz kurulum W11 bu sisteme yakışır gibi gözüküyor.

İşlemcide herhangi bir OC yok. Default ayarlarında kullanıyorum. Prime95 testinde yaklaşık yarım saat test yapmama rağmen herhangi bir hata vermedi. İşlemci ağırlıklı oyunlarda da denedim yine sorun yok dediğim gibi sadece CS2'de böyle bir sorun yaşıyorum. Windows lisansını dijital lisans olarak satın aldım uygun fiyatlı. Bugün W11 temiz kurulum yaptım. Şimdi deneyeceğim. Ayrıca işin garip tarafı CS2 oynarken de sorun yok ancak konsola girmeye ya da escye basıp ayarlara girmeye çalışınca mavi ekran veriyor. Herhangi bir config de kullanmıyorum. Tüm ayarlarımı kendim konsoldan yapıyorum.

İşlemcide herhangi bir OC yok. Default ayarlarında kullanıyorum. Prime95 testinde yaklaşık yarım saat test yapmama rağmen herhangi bir hata vermedi. İşlemci ağırlıklı oyunlarda da denedim yine sorun yok dediğim gibi sadece CS2'de böyle bir sorun yaşıyorum. Windows lisansını dijital lisans olarak satın aldım uygun fiyatlı. Bugün W11 temiz kurulum yaptım. Şimdi deneyeceğim. Ayrıca işin garip tarafı CS2 oynarken de sorun yok ancak konsola girmeye ya da ESC'ye basıp ayarlara girmeye çalışınca mavi ekran veriyor. Herhangi bir Config de kullanmıyorum. Tüm ayarlarımı kendim konsoldan yapıyorum.

Tuhaf, deneyip yeniden bilgilendirirseniz sevinirim, oyun yeni olduğu için böyle saçmalıyor diyeceğim ama herkeste de olan bir şey değil. Ayrıca temiz kurulum üzerine güncel chipset sürücüsü yakışır :)

Hala durum aynı, AMD Ryzen Master Utility for Overclocking Control driver hatası var sadece diğerlerinden farklı olarak.

0x124 hatası, donanımsal sorunlara işaret ediyor, tuhaf ki sizde sadece 1 oyunda oluyor. Bu oyunla alakalı olabilir, taze olduğu için güncelleme bekleyin diyecem. MEMORY__UNKNOWN_FATAL_IMAGE, ram ile alakalı bir donanımsal soruna da işaret ediyor olabilir.

Ramlerini kontrol etmişsin evet, işlemci sıcaklıkları ne durumda oyunda?
Rich (BB code):
FAILURE_BUCKET_ID:  0x124_0_AuthenticAMD_MEMORY__UNKNOWN_FATAL_IMAGE_AuthenticAMD.sys

Son düzenleme:
Çözüm
Sıcaklık biraz yüksek ortalama 75lere dayanıyor ancak diğer oyunlarda da durum aynı olduğu için onunla alakalı değildir diye düşünüyorum. Sistemde power supply hariç bütün parçalar yeni ve 1 aylık. Eski işlemcimi takıp deneyeceğim son çare.

Geri
Yukarı