Çözüldü CS2 oynarken PC kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

OnrDgs

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Maça girdikten sonra bir anda ekran donuyor. Alt Tab atıyorum açık olan diğer programlara giriyorum siyah ekran veriyor. Sadece Windows tuşuna basınca görev çubuğu geliyor. Oradan PC'yi yeniden başlatınca düzeliyor başka türlü düzelmiyor. Oyuna her girdiğimde oluyor bu oyundan soğudum artık.

Çözüm
Aynı sorun bende de var hatta başka başlıklarda da birçok kişi de bu sorun var. Ben HDD, SSD ikisinde de denedim. Tekrar tekrar silip yükledim, internetten yerli-yabancı site ve videolardan çok fazla yöntem denesem dahi çözüm bulamadım. Başka oyunlarda olmuyor. CS:GO'dan CS2'ye geçtikten bir süre sonra gelen güncelleme ile başladı ve hala var. Eğer bir şekilde çözüm bulursanız beni de etiketleyin.

Çözüm olarak etiketleyeceğim eğer çözülürse.

Oyunun yüklediği assetlerden kaynaklı büyük ihtimalle CS'yi HDD'ye atmayı denedim haritada problem oluyordu bazen dediğim gibi SSD'ye atıp deneyin.

GTA 5 dediğiniz oyun yıllar önce çıkmış zaten o zamanki HDD'ler ile uyumlu FIFA 23 FPS oyunu bile değil.

Oyunu bir şekilde SSD'ye taşıyacağım. Taşıdıktan sonra size geri dönüş yaparım.

@Local Cahpe @KemalTheUnbeaten @Papaz Ricirt
Çözüm şu:
Oyunu SSD'ye atamadım yer olmadığından. Ancak oyun ayarlarını değiştirdim. Çözünürlüğü düşürdüm, grafik ayarlarını en düşüğe çektim ve son olarak FSR'ı açtım. Oyun düzgün çalışıyor şu anda. Tahminimce ekran kartının VRAM'i yetmediği için kilitlenme oluyordu.
Valorant oynuyor musunuz? Orada da aynısı oluyor mu?

Valorant oynamıyorum. Ama bu PC'yi ilk aldığımda yüklemiştim sıkıntı yoktu. Zaten sadece CS: 2 de oluyor bu olay. FPS de bir sıkıntı yok gayet akıcı oynanıyor daha sonra bir anda (genelde oyuna girdikten 5-10dk sonra) kilitleniyor.

Ben sadece HDD kullanıyorum ve sistemim direk olarak kilitleniyor oynarken. Sizde ise HDD'ye yüklü oyun kilitleniyor SSD'ye bağlı sistem çalışmaya devam ediyor. Bence sebebi HDD.

HDD'de sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bütün oyunlarım HDD'ye yüklü (GTA 5, FIFA 23 vs.). HDD'de sıkıntı olsa o oyunlarda kilitlenirdi.

Geri
Yukarı