CS2 PGL Major Copenhagen 2024 Pick Em'leri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izledim, yorumlarda verilen yanıtlarda kendisi de net değil. Birkaç kişi de benim dediğim şekilde yazmış. Herkesin kafası karışık, ben değiştirmeyi düşünmüyorum ilk aşama sonunda anlarız formatın değişip değişmediğini.

Eki Görüntüle 2142161

Fazla fanteziye gerek yok en temizi bu.
Sonunda sizden beklediğim tahminler. Bende diğer arkadaşlar gibi skor tutturma olarak algılıyorum. Önceki turnuvalarda bir üst aşamaya geçecek takımlar şeklinde seçim yapıyorduk, bu sefer 3:1 - 3:2 diye kesin çizgi koymuşlar. Ayrıca sonuç listesindeki sayılar kadar slot yerleştirilmiş. Tasarımdan kaynaklıda 3:0 yapan takımın 3:1-3:2 yapacak kısma ulaşması hata olur.

Eğer eski sistemle devam ederlerse tutturma şansımız çok daha yükselmiş olacak.
Bence en azından 3:0 yapabileceğini düşündüğünüz 1 takımı olsun yukarıya koyun, bu sene olsun elmas görelim. 😅

Benim tahminlerimde bu yönde. Her sene olduğu gibi maçları izlemedim ama Imperial koymamakla hatamı yapıyorum diye düşünüyorum. Ence'i de aşağı indirip 3:0'a rastgele takım atabilirim.

pickem.PNG

Sonunda sizden beklediğim tahminler. Bende diğer arkadaşlar gibi skor tutturma olarak algılıyorum. Önceki turnuvalarda bir üst aşamaya geçecek takımlar şeklinde seçim yapıyorduk, bu sefer 3:1 - 3:2 diye kesin çizgi koymuşlar. Ayrıca sonuç listesindeki sayılar kadar slot yerleştirilmiş. Tasarımdan kaynaklıda 3:0 yapan takımın 3:1-3:2 yapacak kısma ulaşması hata olur.

Bence en azından 3:0 yapabileceğini düşündüğünüz 1 takımı olsun yukarıya koyun, bu sene olsun elmas görelim. 😅

Benim tahminlerimde bu yönde. Her sene olduğu gibi maçları izlemedim ama Imperial koymamakla hatamı yapıyorum diye düşünüyorum. Ence'i de aşağı indirip 3:0'a rastgele takım atabilirim.

Eki Görüntüle 2142526
Ama önceki turnuvalarda da bir tane de olsa 3-0 tahmini yapılıyordu, o takım 3-0 yapmış olsa da alta koyduysan yine doğru çıkıyordu. Ben yine aynı olduğunu düşünüyorum, böyle bir değişiklik olsa turnuva güncellemesinde vs. bir açıklama olurdu format değişikliği konusunda.

Bu şekilde bırakacağım, dediğiniz gibi 3-0 geçip alta koyanlarınkini saymazlarsa da yapacak bir şey yok 😄

Eki Görüntüle 2142526

Benimki de aşağı yukarı aynen böyle. Cloud9 çok dengesiz bir takım fakat 3-0'a başka aday gerçekten bulamadım. Bizimkiler Sürpriz yapıp 3-0 çeker mi diye düşünmüyor da değilim.

Duydunuz mu bilmiyorum 9Pandas turnuvaya gelemedi ve yerine GL katılıyor. Şu an oyun pick'emde 9Pandas yerine direk GL mi koymuş oluyoruz bir bilgisi olan var mı?

Ama önceki turnuvalarda da bir tane de olsa 3-0 tahmini yapılıyordu, o takım 3-0 yapmış olsa da alta koyduysan yine doğru çıkıyordu. Ben yine aynı olduğunu düşünüyorum, böyle bir değişiklik olsa turnuva güncellemesinde vs. bir açıklama olurdu format değişikliği konusunda.

Bu şekilde bırakacağım, dediğiniz gibi 3-0 geçip alta koyanlarınkini saymazlarsa da yapacak bir şey yok 😄
Tur atlayanlar denildiğinden o şartı sağlıyor ve 2. 3-0 yapan takım boşta kalmasın diye olabilir.
Tabii sizin kararınız, yıllarca sizin tercihlerden yola çıkarak jetonlar kazandığımdan sessiz kalmak istemedim. 😅

Benimki de aşağı yukarı aynen böyle. Cloud9 çok dengesiz bir takım fakat 3-0'a başka aday gerçekten bulamadım. Bizimkiler Sürpriz yapıp 3-0 çeker mi diye düşünmüyor da değilim.

Duydunuz mu bilmiyorum 9Pandas turnuvaya gelemedi ve yerine GL katılıyor. Şu an oyun pick'emde 9Pandas yerine direk GL mi koymuş oluyoruz bir bilgisi olan var mı?
Cloud9'ı alt tarafa koysam bu sefer yukarıda Ence ve Heroic'i bırakırdım. En azından bu 3 takımdan biri kesin 3:0 yapacaktır diye düşünüyorum. Maçları takip etmiyorum ama bölgesel maç sonuçlarıda yanıltıcı oluyor. Takımlar bütün hünerlerini sergilemeden turnuvaya girmeye çalışıyor gibi. Ya da öncelikleri o an farklı oluyor.

9Pandas yerine GL geleceğini duydum ama bir şekilde bu sorunu çözecekler veya pickemleri erteleyeceklerdir diye düşünüyorum. "9Pandas yerine GL'yi seçerdik" veya "GL geleceğini bilsek 9Pandas seçmezdik" diyenler olacağından bu şekilde bir kararı açıklamadan hareket etmeleri saçma olur. Tabii Valve'dan her şey beklenir. 😁

Seçim tablosunda 9Pandas çıktı GL eklendi.
@Metin Eren Türkmen @WoqZ

Son düzenleme:
Arkadaşlar işinize karışmak gibi olmasın sadece dikkatimi çeken bir konuyu göstermek istiyorum.

Eski pickem sisteminin bir resmini ekliyorum aşağıya. Klasik 3-0 ve 0-3 bitirecek takımları net bir şekilde soruyor bize fakat benim dikkatimi çeken kısım, alt taraftaki kalan pickemler de '' tur atlayacak olan son 7 takım '' ibaresi var. Takımların skorları önemsenmeyip sadece tur atlayacak olmaları önemseniyor, yani alt tarafta 3-0 olarak bitiren takımlar da tur atladığı için bu pickem geçerli sayılıyor.

eski sistem.png

Şimdi ise yeni sistemin bir resmini ekliyorum. Burada da yine klasik 3-0 ve 0-3 yapacak takımları soruyor fakat kalan kısım da özellikle '' 3-1 ve 3-2 '' ibaresi birlikte yer alıyor. Eski sistemde ki gibi sadece tur atlayacak takımları değil özellikle 3-1 veya 3-2 skorları ile tur atlayacak takımları sorduğunu düşünüyorum.

yeni sistem.png

Buradan benim düşüncem yeni sistemin 3-0, 0-3 ve eski sistemden farklı olarak tur atlayacak olan takımları değil, 3-1 veya 3-2 sonuçlarını alarak tur atlayacak olan takımları istemesi. Yani buradan düşüncem 3-1 veya 3-2 olarak turu geçer diye koyduğumuz bir takım 3-0 olarak turu geçerse pickemin geçersiz sayılacağı. Umarım kafamdaki düşünceyi anlatabilmişimdir.

NOT: Kesin olarak evet bu böyle demiyorum. Sadece oyunun yazdığı yazıları bu şekilde yorumladım, belki de @Metin Eren Türkmen hocamın dediği gibi de olabilir. Valve bu ne yapacağı belli olmaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı