CS2 veya Valorant için ses ayarı önerisi

omerblg

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

CS2 veya Valorant oynayan dostlarım. Kulaklık için bilgisayardan ve Valorant'tan yaptığınız bir ayar var mı? Veya kulaklık özelinde bir ayar?

Rampage RM-W1 2.4GHz kablosuz 7.1 kulaklık. Kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam,

CS2 veya Valorant oynayan dostlarım. Kulaklık için bilgisayardan ve Valorant'tan yaptığınız bir ayar var mı? Veya kulaklık özelinde bir ayar?

Rampage RM-W1 2.4GHz kablosuz 7.1 kulaklık. Kullanıyorum.

7.1 kullanma bence. Ses her yerden geldiği zaman kafan karışabilir. Örnek verecek olursam. Sol arkanda adam varken sağ arkandan sol arkandan gelen adamın sesinin %20'sini duyabilirsin sana net ses vermez gerçek gibi olsun diye. Ama stereo kullanırsan sol arkanda adam varsa solundan ses duyarsın. Sağdan neredeyse hiç ses gelmez. Ses netliği ile alakası var. CS2 ayarlarında o ayar var ama 7.1 ayarını etkiler mi bilmem. Bende de 7.1 destekleyen kulaklık var ama şarkı dışında kullanmıyorum.

7.1 kullanma bence. Ses her yerden geldiği zaman kafan karışabilir. Örnek verecek olursam. Sol arkanda adam varken sağ arkandan sol arkandan gelen adamın sesinin %20'sini duyabilirsin sana net ses vermez gerçek gibi olsun diye. Ama stereo kullanırsan sol arkanda adam varsa solundan ses duyarsın. Sağdan neredeyse hiç ses gelmez. Ses netliği ile alakası var. CS2 ayarlarında o ayar var ama 7.1 ayarını etkiler mi bilmem. Bende de 7.1 destekleyen kulaklık var ama şarkı dışında kullanmıyorum.
cs2 ses ayarım bu şekilde.
20240412002643_1.jpg

Hiçbir zaman ses ayarı yapmadım FPS oyunlarında sadece sesi kısarım. Sanal 7.1'ler çöp oluyor zaten kulaklık alınca açar çalışıp çalışmadığına bakar sonra hiç kullanmam.

Ben valorant oynuyorum ve kulaklığa dair hiçbir ayar yapmadım. Şu an önereceğiniz işlem nedir? Örneğin 7.1 i nasıl kapatalım deneyebilirim?

Ben Valorant oynuyorum ve kulaklığa dair hiçbir ayar yapmadım. Şu an önereceğiniz işlem nedir? Örneğin 7.1'i nasıl kapatalım deneyebilirim?

Kendi kulaklığım hariç hiç 7.1 deneyimim olmadı maalesef bu kulaklıktaki gibi kapandığını sanmıyorum. Ses ayarlarına bakın 2 türlü ses varsa 1. stereo 2. 7.1 olabilir. Ya da kulaklığın üstünde tuş varsa 7.1 aktif etmek için falan hiç bilmiyorum nasıl kapatıldığını. Benimkisinde ayrı bir uygulaması var indiriyosun oradan aktif ediyosun.
Kraken V3 X

Yeni konular

Geri
Yukarı