Çözüldü CS2'de RTX 3060 ve R5 5500'lü sistemde FPS düşmesi yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

socketu87

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 5500,RTX 3060 VENTUS 2X,GİGABAYTE 520M-K,ZALMAN KASA,600W ZALMAN PSU,500GB M2 SSD.
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 200 zor görüyor sistem ve drop var aşırı. CS:GO'da 300 FPS alıyordum ve drop yoktu.

5500'de 16 MB önbellek olduğu için düşük FPS alıyorsunuz. İşlemciyle alakalı. 5600 olsa sorun yaşamazdınız.

Yani 5600'den asagı islemcisi olan hep düsük ve drop mu yiyecek?

Yani 5600'den asagı islemcisi olan hep düsük ve drop mu yiyecek?
Hayır. R5 5500'e özel bir problem. İşlemcide yüksek performans verebilecek güç var fakat AMD önbelleği kısıtladığı için performans alamıyorsunuz. Bu yüzden bu işlemci ilk çıktığında almayın diye takla atıyorduk. Bu arada optimizasyon güncellemeleri ile bir miktar düzelecektir sorununuz.

Hayır. R5 5500'e özel bir problem. İşlemcide yüksek performans verebilecek güç var fakat AMD önbelleği kısıtladığı için performans alamıyorsunuz. Bu yüzden bu işlemci ilk çıktığında almayın diye takla atıyorduk. Bu arada optimizasyon güncellemeleri ile bir miktar düzelecektir sorununuz.

Hocam CS:GO'da 300 FPS artı alıyordum. Sorun bence oyunda.

Başlatma seçeneklerine -vulkan yazıp dener misin bir de?

Başlatma şecenegi hangi tuş eskiden " buydu ama degismiş.

Hocam CS:GO'da 300 FPS artı alıyordum. Sorun bence oyunda.

Başlatma şecenegi hangi tuş eskiden " buydu ama degismiş.

Hayır hocam, dediğiniz konsol. Oyunu kapatın ve Steam üzerinden oyuna sağ tıklayıp özellikler deyin. Orada başlatma seçenekleri olacak.

Hayır hocam, dediğiniz konsol. Oyunu kapatın ve Steam üzerinden oyuna sağ tıklayıp özellikler deyin. Orada başlatma seçenekleri olacak.

Buraya değil mi hocam?

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2023.09.02 - 17.32.53.88.png
    Desktop Screenshot 2023.09.02 - 17.32.53.88.png
    399,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı