CS6 ile logo nasıl yapılır?

khalannz7

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba bir logo buldum ve bunu kullanmak istiyorum. Logunun boyutu 500x500 civarı bir şey ben CS6 üzerinden arka plan silgi aracını kullanarak PNG yaptım fotoğrafı. Ama web sitesinde kocaman oluyor ve bunu 50x50 formata dönüştürünce de kalite çok bozuluyor. Ne önerirsiniz?

Nasıl bir logo? Genelde SVG yapılır, o da Illustrator ile.
Web sitesine koyarken biraz HTML kullanmanızı tavsiye ederim. SVG kullanırsanız kalite gibi dertleriniz olmaz.
Hocam kendimi geliştirmek için bir web sitesi yapıyorum. İnternetten öylesine bir logo buldum jpg dosyasıydı ben bunu png yaptım arka plan silgi aracını kullandım birde. Dediğiniz şeyleri anlayamadım bilmediğim için :/

Photoshop CS6 uygulaması varya hocam o.

Onunla başlangıç aşamasında olan biri logo tasarımı zor yapar. Önce katmanlara ve fırçalara hakim olmaya çalışın. 500x500 bir logo 50x50 olduğunda kalite o kadar düşmez. Uygulamada hata vardır. 50x50, 500x500 olsa neyse. Araçları iyi tanıyın.

Onunla başlangıç aşamasında olan biri logo tasarımı zor yapar. Önce katmanlara ve fırçalara hakim olmaya çalışın. 500x500 bir logo 50x50 olduğunda kalite o kadar düşmez. Uygulamada hata vardır. 50x50, 500x500 olsa neyse. Araçları iyi tanıyın.
Acaba yapış şeklim mi yanlış? En başta 500x500 olan jpg dosyasını indiriyorum. Sonra yeni bir 50x50 sayfa açıyorum, 500x500'de olan logoyu buraya taşıyorum ve küçültüyorum. Sonra png ye çeviriyorum ve kaydediyorum.

Bu benim ilk aldığım 500x500 jpeg resmim. Ben onu 50x50 png yaptım. Kayıt yaparken interlaced kullandım yani asıl özelliğini. Bu küçültme kalitesi ne kadar değişti bakın. Resim o kadar sıkıştı ki ön izlemelerde doğal olarak bozuldu.

Dosya Ekleri

• Logo-coolblue-500x500.jpg
    Logo-coolblue-500x500.jpg
    17,8 KB · Görüntüleme: 10
  • deneme.png
    deneme.png
    4,1 KB · Görüntüleme: 6
Bu benim ilk aldığım 500x500 jpeg resmim. Ben onu 50x50 png yaptım. Kayıt yaparken interlaced kullandım yani asıl özelliğini. Bu küçültme kalitesi ne kadar değişti bakın. Resim o kadar sıkıştı ki ön izlemelerde doğal olarak bozuldu.
Teşekkür ederim hocam ilginiz için. Peki öneriniz nedir ne yapmam gerekir? Bu işlerde acemiyim kusura bakmayın.

Ders alın. Birçok ders kanalı ve video öğretiler var. Hangi araç ne işe yarar, katmanlar nasıl kullanılır, fırçalar nedir ve nasıl kullanılır gibi ön bilgilere sahip olun.

Geri
Yukarı