Çözüldü CSGO Kasma Hissiyatı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

krokan11

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar geçenlerde oyun oynarken bir anda ortaya çıktı bu problem, oyun akıcılığını kaybediyor kasılıyor spray atılmıyor 144Hz gibi değilde 50Hz gibi oluyor ve bu sırada hala 300 FPS alıyorum.150 FPS alan 144Hz bilgisayar benimkinden kat kat daha akıcı sorunun kaynağını bulamıyorum.

Sistemimi UserBenchmark adlı programla tarattım sonuç:
UserBenchmarks: Game 89%, Desk 78%, Work 59%
CPU: Intel Core i5-8400 - 89.2%
GPU: Nvidia GTX 1070 - 94.4%
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB - 65.8%
HDD: WD Black 500GB (2012) - 72.7%
RAM: G.SKILL Trident Z RGB DDR4 3000 C16 2x8GB - 71%
MBD: MSI Z370-A PRO (MS-7B48)
MSİ AfterBurner programıyla ekran kartı ve işlemci değerlerine baktım şu şekilde;
İşlemci % 50 - %60 arasında çalışıyor oyundayken sıcaklığı 50-60 derece civarı voltajı oynuyor bazen tam hatırlamıyorum gerekirse tekrar çeker atarım, ekran kartı %19-%35 aralığında kullanılıyor sıcaklığı 50 dereceyi geçmedi fakat çalışma frekansı 1500-1560'dan bir anda 900 civarına düşüyor 1-3 saniyeliğine fakat kasma 1500 de olsa devam ediyor 900'de olsa devam ediyor.

Denediğim fakat sonuç alamadığım yöntemler:
  • Format attım sürücülerin hepsini güncel kurdum bios güncelledim olmadı.
  • Youtube videolarının bir kısmını izledim spray kasması adı altında çözüm bulamadım.
  • Başlatma seçenekleri ayarladım değiştirdim olmadı.
  • Oyun dosyalarını doğruladım olmadı.
  • Şu an oyunu sildim baştan yüklüyorum fakat bununda işe yarayacağını düşünmüyorum yararsa yazacağım.
  • ESEA veya Faceit hile engelleme uygulamalarının yaptığını düşündüm fakat kapalıyken de devam ediyor.

Çözüm
DDU ile silip eski driveri kurmayı deneyeceğim iniyor şu an.
Denedim maalesef sonuç yine aynı.
Eski driveri kurup üstüne en günceli ekleyince sorun çözüldü çok saçma ama ilginiz için teşekkürler...
Bende aynı ekran kartını kullanıyorum. Fps dalgalanmaları çok yaşıyorsan monitörünle alakalı olabilir o hissiyat. V-sync açman sorunu düzeltebilir. Nvidia için G-sync monitörler bu duruma çare olabiliyor. Ama G sync olmayanlarda böyle durumlar olabiliyor. Fakat sen sonradan çıktı bu problem diyorsun, sorunun nvidianın son zamanlarda çıkarttığı özensiz driverlardan kaynaklıdır büyük ihtimal. Bayağı ayarları bozdular çok şikayetci var. Flicker problemleri, oyun performans sorunları, renk ayarlarının bozulması vb. türden sorunlar var. Saydığım sorunları düzeltmek için yeni driver bekleniyor ne zaman çıkartırlar göreceğiz.

Bende aynı ekran kartını kullanıyorum. Fps dalgalanmaları çok yaşıyorsan monitörünle alakalı olabilir o hissiyat. V-sync açman sorunu düzeltebilir. Nvidia için G-sync monitörler bu duruma çare olabiliyor. Ama G sync olmayanlarda böyle durumlar olabiliyor. Fakat sen sonradan çıktı bu problem diyorsun, sorunun nvidianın son zamanlarda çıkarttığı özensiz driverlardan kaynaklıdır büyük ihtimal. Bayağı ayarları bozdular çok şikayetci var. Flicker problemleri, oyun performans sorunları, renk ayarlarının bozulması vb. türden sorunlar var. Saydığım sorunları düzeltmek için yeni driver bekleniyor ne zaman çıkartırlar göreceğiz.
Eski driver bulup yüklesek işe yarar mı acaba ? Bazen düzeliyor sorun bazen tekrar başlıyor bir türlü anlayamadım uyumluluktan olabileceğini düşündüm ama hepsini tek tek denedim yine çözüm olmadı oyun oynamıyorum sırf bu yüzden .

Eski driver bulup yüklesek işe yarar mı acaba ? Bazen düzeliyor sorun bazen tekrar başlıyor bir türlü anlayamadım uyumluluktan olabileceğini düşündüm ama hepsini tek tek denedim yine çözüm olmadı oyun oynamıyorum sırf bu yüzden .
Anlıyorum seni kötü oluyor. Uyumluluk sorunu olduğunu sanmıyorum. Bir arkadaş eski driver'a döndüğünde daha kötü hale gelmişti sorunları başka problemlerden dolayı. Yani beklemek gerekiyor. Tabi eski sürümleri bulabilirsen dönmeyi deneyebilirsin çözümde olabilir olmayadabilir. Ben sadece senin sorununun bu olduğunu tahmin ediyorum. BF 5 için nvidia yeni driver getirdi ve bende aynı senin sorunu yaşıyorum artık. Oyun akmıyor. Yani driver sorunu büyük ihtimal.

Ekran kartını garantiye yolladım iade kararı çıktı, büyük ihtimal ekran kartının çıkışlarında bir sorun vardı fakat siz yine de bir kabloları ve soketlerin düzgün oturup oturmadığını test edin bence. Bende ekran kartı değişince sorun düzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı