CSGO ve rekabetçi oyunlar için sistem toplama

Bütçe
3000
Makaleler
49
İyi sosyaller.

Xbox Series S almaya karar vermemle beraber CSGO, Valorant tarzı rekabetçi oyunlar ve günlük kullanım için bir sistem toplamayı düşünüyorum. Aslında ilk başta şu anki sistemimi yükseltmeyi düşündüm ama baktım ki bütün parçaların değişmesi gerekiyor, o yüzden fikrimi biraz değiştirdim.

Bütçem 2000-3000TL arası, 3000'e kadar çıkmaması benim için daha iyi olur. Kendim topladığım sistem bu şekilde:

Bu şekilde 3190TL oluyor ama fiyatı düşürmek istiyorum. RX550 bana biraz fazla mı gelir diye düşündüm ama eski nesil ekran kartları hakkında çok bilgi sahibi değilim. O yüzden ilk sorum bu; Ekran kartını değiştirmeli miyim? Değiştirirsem de sizce hangisiyle? Ayrıca ekran kartını düşürürsem anakartı B450'ye yükseltebilirim.

Emin olmak amacıyla A8 9600'ün 3200Mhz RAM'ler ile uyumlu çalışıp çalışamayacağını da sormak istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

İyi sosyaller.

Xbox Series S almaya karar vermemle beraber CS:GO, Valorant tarzı rekabetçi oyunlar ve günlük kullanım için bir sistem toplamayı düşünüyorum. Aslında ilk başta şu anki sistemimi yükseltmeyi düşündüm ama baktım ki bütün parçaların değişmesi gerekiyor, o yüzden fikrimi biraz değiştirdim.

Bütçem 2000-3000TL arası, 3000'e kadar çıkmaması benim için daha iyi olur. Kendim topladığım sistem bu şekilde:

Bu şekilde 3190TL oluyor ama fiyatı düşürmek istiyorum. RX550 bana biraz fazla mı gelir diye düşündüm ama eski nesil ekran kartları hakkında çok bilgi sahibi değilim. O yüzden ilk sorum bu; ekran kartını değiştirmeli miyim? Değiştirirsem de sizce hangisiyle? Ayrıca ekran kartını düşürürsem anakartı B450'ye yükseltebilirim.

Emin olmak amacıyla A8 9600'ün 3200MHz RAM'ler ile uyumlu çalışıp çalışamayacağını da sormak istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sistem güzel işlemciyle ekran kartını almayın Ryzen 5 3400G alın APU daha çok 3 - 5 FPS verecektir yani bir şey değişmez. İşlemciniz güçlü olur.

Geri
Yukarı