CSGO'da 1080p çözünürlük yok

busunnes

Hectopat
Asus RX570 ekran kartım var masaüstüm 1920x1080 ama CSGO'da böyle bir seçenek yok, daha düşük çözünürlük var. Sebebi nedir sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kim demiş bunu? Ben daha geniş bir açı görmek için 1080p de oynuyorum ve memnunum 2500 saat oynadığım oyun şuan her çözünürlükten daha verimli bana sorarsan.
Neden oynanmasın? Sistem yetiyorsa zaten 150-200 FPS alabiliyorsun. Düşük çözünürlük olduğu zaman piksel piksel oluyor göz kanatıyor.
1080p geniş açıda daha iyi oynuyorum diyen bir siz varsınız zannediyorum.
Bir kere adamı çok uzaktan görme ihtimal yok denecek kadar azalıyor.
1024x768 yaparak renk ayarlarını düzgün yaparsınız rahat rahat görürsünüz.

1080p de oynayan profesyonel oyuncu sayısı yok denecek kadar az. Mousesport'ta oynayan Sunny vardı yanlış hatırlamıyorsam. O da geçmişteki alışkanlığını bırakamadığı için öyle oynamaya devam ediyor.

1080p geniş açıda daha iyi oynuyorum diyen bir siz varsınız zannediyorum.
Bir kere adamı çok uzaktan görme ihtimal yok denecek kadar azalıyor.
1024x768 yaparak renk ayarlarını düzgün yaparsınız rahat rahat görürsünüz.

1080p de oynayan profesyonel oyuncu sayısı yok denecek kadar az. Mousesport'ta oynayan Sunny vardı yanlış hatırlamıyorsam. O da geçmişteki alışkanlığını bırakamadığı için öyle oynamaya devam ediyor.

1080p de oyanamadığım içinmi fps düşük oluyor düşükten kastım 170 falan ama bazen ölünce falan 80 e falan düştüğü oluyor yüksekten aşağı düşüncede fark edilir derecede olduğu için rahatsız ediyor

Ben de 4:3 oynuyorum fakat 16:9 oynanmaz demek de yanlış açıkçası. Alışkanlık meselesi, kim nasıl daha rahat ediyorsa ve alışkın ise o şekilde oynayabilir. Ayrıca 16:9 oynayan da bir sürü profesyonel oyuncu bulunmakta. En iyi çözünürlük diye bir şey olsaydı herkes istisnasız o şekilde oynardı.

1080p de oyanamadığım içinmi fps düşük oluyor düşükten kastım 170 falan ama bazen ölünce falan 80 e falan düştüğü oluyor yüksekten aşağı düşüncede fark edilir derecede olduğu için rahatsız ediyor
Sistemini belirtir misin özellikle Ramlerini markalarını ve cl değerleri felan farklı mı?
Ben de 4:3 oynuyorum fakat 16:9 oynanmaz demek de yanlış açıkçası. Alışkanlık meselesi, kim nasıl daha rahat ediyorsa ve alışkın ise o şekilde oynayabilir. Ayrıca 16:9 oynayan da bir sürü profesyonel oyuncu bulunmakta. En iyi çözünürlük diye bir şey olsaydı herkes istisnasız o şekilde oynardı.
Ben zaten bana göre diye belirtmiştim. Gözlerimle aynı anda heryeri kontrol edebildiğim için geniş açı bana daha mantıklı geliyor.

Geri
Yukarı