"csrss.exe", "winlogon.exe", ve "svchost.exe" Virüs müdür?

0_PsiKopaT_0

Decapat
Bugun gorev yoneticisini acmaya calistim ama hata verdi Görev yöneticisi, yönetici tarafindan kapatılmıştır gibi bir şey. Sonra Malwarebytes ile taradım ama herhangi bir şey bulmadı. Sonra tekrar denedim ve görev yöneticisi açıldı.Bazı garip dosyalar gördüm. Csrss.exe ve winlogon.exe diye bir şey. Tüm kullanıcı işlemlerini göster dedim ve csrss.exe iki tane oldu ve svchost.exe diye bir dosya çıktı 12 tane falan var. Bunlar virüs mü? Ayrıca bazı garip dosyalar daha var. armsvc.exe *32 , nvvsvc.exe diye bir dosya da var. İşlemi sonlandır demiştim ama yine gelmiş. Acil cevap verirseniz sevinirim :( Ve WmiPrvSE.exe diye bir dosyadan da iki tane var.

Son düzenleme:
Görev yöneticisinden virüs tespiti normal kullanıcının yapabileceği iş değildir. Win 10 ile kullanıcı olarak o dosyalar çalışması doğaldır. Önceki sistemlerde bu tür tespitler daha çok yapılsa da şuan derin araştırma gerekebiliyor. Geçici bug ile görev yöneticisini açmamış olabilirsiniz. Windows güncellemelerinizi aksatmayıp, bir MBAM veya bir AV ile tarama yaparsanız, sisteminizi güvenliksiz bırakmsazsanız bunlar başınıza gelmez.
Hocam sisteminizi güçlü bir antivirüsle taratın. Rootkit olabilir eğer virüs çıkmadıysa. Gerçi Malwarebytes kötü bir antivirüs değildir.

Ücretli arıyorsanız Kaspersky, ücretsiz arıyorsanız Comodo kullanabilirsiniz. Kaspersky'ın ücretsiz sürümü de var.

Hocam bende 74 tane var, bir sıkıntı yok. Antivirüs olarak da Kaspersky Internet Security kullanıyorum.
Eğer rootkit ise nasıl anlayabilirim ve ne yapmalıyım? Umarım değildir.

Son düzenleme:
Eğer rootkit ise nasıl anlayabilirim ve ne yapmalıyım? Umarım değildir.
Tam tarama yaparsanız rootkit bulunur zaten. Ücretli arıyorsanız Kaspersky, ücretsiz arıyorsanız Comodo kullanabilirsiniz. Comodo kullanmayı düşünüyorsanız yapmanız gereken ayarların bağlantısını bir önceki mesajımda verdim. Kaspersky Free de kullanabilirsiniz.

Tam tarama yaparsanız rootkit çıkar zaten. Ücretli arıyorsanız Kaspersky, ücretsiz arıyorsanız Comodo kullanabilirsiniz. Comodo kullanmayı düşünüyorsanız yapmanız gereken ayarların bağlantısını bir önceki mesajımda verdim. Kaspersky Free de kullanabilirsiniz.
Şu an Kaspersky Free ile bir tam tarama yapıyorum. PC'ye yükler yüklemez bir trojan buldu system32 diye. Acaba doğru yerden mi indirmişim bakabilir misiniz? https://www.kaspersky.com.tr/downloads/thank-you/free-antivirus-download

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, doğru yerden indirmişsiniz.
Tamam çok teşekkürler. Yarın bir tam tarama yapacağım.Bayağı bir uzun sürüyormuş onun için yarın yapmaya karar verdim. Gelişmeleri burada paylaşacağım.
Tamam çok teşekkürler. Yarın bir tam tarama yapacağım.Bayağı bir uzun sürüyormuş onun için yarın yapmaya karar verdim. Gelişmeleri burada paylaşacağım.
Tam tarama yaptım ve yaklaşık 12 virüs tespit etti ve sildi. Ardından rootkit taraması yaptı ama bir şey çıkmadı. Karpersky gerçekten çok iyi bir antivirüs. Eğer bir şüpheniz varsa hemen indirin ve taratın derim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı