Çözüldü CSS Grid ile resim responsive şekilde nasıl ayarlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
1673713062849.png

Şimdilik böyle taslak hazırladım. Daha üstünde çalışıyorum ama resimleri farklı boyutlarda yükleyince çok büyük bozulmalar ile karşılaşıyorum. Bunu fix responsive bir şekilde nasıl ayarlayabilirim?

Mesela Grid ile şu an otomatik 3 col yer kaplıyor. 2. resim farklı olduğu için görüntüde bozukluk yaşanıyor.

Max width ve height denediniz mi yüzde şeklinde?

Şöyle düşündüm kesin bir width veya height değeri verirsem bunu responsive olarak nasıl uyarlayabilirim?

Ekranı küçültüp büyütürken sorun yaşanmaz mı? Veya telefon boyutu tablet boyutu için tek tek width veya height değeri vermem gerekir?

Şöyle düşündüm kesin bir width veya height değeri verirsem bunu responsive olarak nasıl uyarlayabilirim?

Ekranı küçültüp büyütürken sorun yaşanmaz mı? Veya telefon boyutu tablet boyutu için tek tek width veya height değeri vermem gerekir?
CSS:
max-height: 50%;
Bu şekilde deneyin 50'yi salladım.

CSS:
max-width: 50%;
Bu şekilde deneyin 50'yi salladım.

Böyle verdiğimde resimlerin boyutu küçülüyor. Hepsi aynı boyutta yine olmuyor. Height olarak da denedim width olarak da.

1. fotoğraf 1920 1080 diyelim.
2. fotoğraf 2000 1000
3. fotoğraf 1700 800

Bunları random olarak söylüyorum. Ben bu boyutlarda ki fotoğrafları düzenli bir şekilde dizmek istiyorum ve height konusunda bu tarz patlaklar veriyorum.

Sabit width ve height değerleri verirsemde. Responsive olarak ayarlaması çok zor oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı