CTRL tuşları çalışmıyor

EmperorTamarin

Femtopat
Laptop kullanıyorum. Sol ve sağ CTRL tuşlarımın ikisi de çalışmıyor. Normalde hep sol CTRL'yi kullanıyorum ama sağda bozuk. Driverları güncelledim, silip yeniden yükledim, fn tuşlarının kilidine baktım, yapışkan tuşları ayarladım vb. kısacası internette yazan çoğu çözümü denedim. En son CTRL'nin görevini "büyüktür küçüktür" tuşlarına atadım. Hala CTRL tuşlarım çalışmıyor ama en azından bu şekilde farklı bir tuşa atayarak kullanabiliyorum. Ama atadığım tuşun yeri elime tam denk gelmediği için bu sorunu çözmek istiyorum, bazı sitelerde "formatla çözülebilir" falan yazmışlardı. Format atıp şansımı denemem mi mantıklı yoksa teknik servise yollayıp haftalarca beklemem mi?
(Tuşlar ilk başlarda sadece birkaç dakikalığına çalışmıyordu, şu anda komple gitti saatlerdir çalışmıyorlar.)

CTRL tuşunu başka bir tuşa atadıysanız ve çalıştıysa klavyenin mekaniğinde yani donanımında bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ayrıca formatla alakası olduğunu da sanmıyorum.

M. Efe Doğan'ın da dediği gibi donanımsal bir şeye benziyor. Önemli bir şey yoksa sırf 15-20 gün servis beklememek için format denenebilir. Yine de yazılımsal bir şeyle pek alakası yok gibi. Format atmayı deneyeceksen aynı iso dosyasıyla denememeni tavsiye ederim.

CTRL tuşunu başka bir tuşa atadıysanız ve çalıştıysa klavyenin mekaniğinde yani donanımında bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ayrıca formatla alakası olduğunu da sanmıyorum.

Birkaç ay önce Num Pad kısmına bir miktar gazoz dökülmüştü. Sağ CTRL tuşuna ulaşmamıştı ama. Sonrasında temizliğini falan yaptım zaten. Bu sebep olmuş olabilir mi?

Birkaç ay önce Num Pad kısmına bir miktar gazoz dökülmüştü. Sağ CTRL tuşuna ulaşmamıştı ama. Sonrasında temizliğini falan yaptım zaten. Bu sebep olmuş olabilir mi?
Olma ihtimali düşük. Çünkü birkaç ay önce diyorsunuz. Eğer olsa daha erken olurdu😀. Ama bazen hayatta düşük ihtimalli şeyler de gerçekleşebildiği için kesin bir şey söyleyemeyeceğim.
Teknik servise götürmenizde fayda var.

Geri
Yukarı