CTRL tuşu çalışmıyor

erdemst17

Megapat
Makaleler
1
Yer
Asylum
Laptopta CTRL tuşu çalışmıyor ve sadece sağ tık kopyala yapıştır yapmak gerçekten zor. Başka kendi bilgisayarımdaki klavye ile denedim CTRL çalışıyor fakat laptopya çalışmıyor. FN tuşu ile ilgili olabilir mi? İki CTRL tuşu da çalışmıyor. Araştırdım fakat tam bir çözüm bulamadım. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Laptopta CTRL tuşu çalışmıyor ve sadece sağ tık kopyala yapıştır yapmak gerçekten zor. Başka kendi bilgisayarımdaki klavye ile denedim CTRL çalışıyor fakat laptopya çalışmıyor. FN tuşu ile ilgili olabilir mi? İki CTRL tuşu da çalışmıyor. Araştırdım fakat tam bir çözüm bulamadım. Yardım edebilirseniz sevinirim.
Yazılımsal bir hata olsa harici klavye ile de çalışmazdı. Sorun donanımsal.
Anladığım kadarıyla harici klavye ile deneme yapmışsın.

Bozulmuş olabilir, o tuşta bir temassızlık olabilir. Yazılımsal olduğunu düşünmüyorum sorunun.

Hocam 2 CTRL'nin çalışmaması donanımsal olabilir mi? Bence değil. Zira sağ taraftaki CTRL tuşunu hiç kullanmadım neredeyse.

Yazılımsal bir hata olsa harici klavye ile de çalışmazdı. Sorun donanımsal.
Anladığım kadarıyla harici klavye ile deneme yapmışsın.

FN tuşu ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Zira birçok konu gördüm FN tuşu ile CTRL çalışmamasıyla ilgili fakat net bir sonuca varamadım. Bu arada kendi bilgisayarımın klavyesini de bağladım onda CTRL çalışıyordu.

CTRL tuşunun işlevini başka tuşa atayabilirsiniz.

Maalesef. Gerçekten zor oluyor benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı